Advertisement

Roadside Picnic – Matthew Goode zagra główną rolę w serialu opartym na powieści pt. Piknik na skraju drogi!

Według portalu Deadline Matthew Goode (Watchmen. Strażnicy, Stoker) zagra główną rolę w serialu Roadside Picnic, który został oparty na rosyjskiej powieści science fiction wydanej w 1971 roku. Jej autorami są Arkadij i Boris Strugaccy. Powieść (znana w Polsce pod tytułem Piknik na skraju drogi) została już przeniesiona na srebrne ekrany w postaci sławnego filmu w reżyserii Andrieja Tarkowskiego pt. Stalker. Miało to miejsce w 1979 roku. Obraz współcześnie uznawany jest za kultowy. Opis książki brzmi z kolei następująco:

Red Schuhart jest stalkerem, jednym z młodych rebeliantów, którzy są zmuszeni, mimo istniejącego, realnego zagrożenia, do nielegalnych wypadów, których celem jest Strefa (ang. Zone), a dokładniej rzecz ujmując znajdujące się w niej tajemnicze artefakty porzucone przez obcych przybyszów. Jednakże, kiedy bohater wraz ze swoim przyjacielem – Kirillem, kolejny raz zabiera się na wycieczkę do wspomnianego miejsce i znajduje w nim jakiś dziwaczny przedmiot, coś idzie katastrofalnie źle.

MV5BNTM5MDY4OTk5N15BMl5BanBnXkFtZTgwMTIwODgzNDE. V1 SY1000 CR006651000 AL

Zobacz również: Stranger Things – materiał zza kulis nowego serialu Netflixa! Poznajcie Eleven!

Za scenariusz serialowego Roadside Picnic odpowiada Jack Paglen (Transcendencja). Reżyserią pilota zajmie się z kolei Alan Taylor (Gra o tron, Terminator: Genisys 3D). Matthew Goode natomiast wystąpi niedługo na srebrnym ekranie w towarzystwie Brada Pitta i Marion Cotillard w filmie w reżyserii Roberta Zemeckisa pt. Allied.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?