Gra o Tron – finałowy odcinek 6. sezonu z rekordem oglądalności!

Zgodnie z oczekiwaniami ostatni odcinek 6. sezonu Gry o Tron przyciągnął przed ekrany najwięcej widzów w historii emisji serialu! The Winds of Winter w reżyserii Miguela Sapochnika obejrzało prawie 9 milionów widzów.

Dokładna liczba osób, które w USA obejrzały odcinek wynosi 8, 89 mln. Wynik ten pobił rekord należący do ostatniego odcinka 5. sezonu. Epizod Mother’s Mercy  obejrzało wtedy 8,11 mln. widzów. Finałowy epizod wywindował również średnią oglądalność 6. sezonu, który i tak był najchętniej oglądanym ze wszystkich dotychczasowych. Średnia dla 6. sezonu wyniosła ostatecznie 7,68 mln widzów na odcinek. Tak prezentują się statystyki wszystkich sezonów pod względem oglądalności:

 statystki ogladalnosci gry o tron sezon 1 6

Zobacz również: Czy Jon Snow ma prawa do tronu? Analiza sukcesji korony w Grze o Tron!

Kolejny sezon serialu pojawi się w 2017 roku. Stacja HBO nie podała jeszcze dokładnej daty premiery. Sezon składał się będzie tylko 7 odcinków.

Źródło: showbuzzdaily.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe/HBO

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?