the old guard background Advertisement

Cape Town – Marcin Dorociński zagra alkoholika!

Nowy serial kryminalny Cape Town zadebiutował niedawno na platformie player.pl. W międzynarodowej produkcji zagrał m.in. Marcin Dorociński. Aktor wcielił się w postać Christiana Coolidge’a, wnuka polskich żydów, którzy uciekli do RPA podczas II wojny światowej. Jest on szefem ośrodka dla młodzieży z trudnych rodzin. Choć sam ma problemy z alkoholem, stara się jak może, aby pomóc swoim podopiecznym.  

To jest taki bohater, o jakim lubię czytać, czyli nikt, człowiek upadły, człowiek alkoholik, mający problemy oraz inne ciekawe uzależnienia, który ledwo radzi sobie z samym sobą, a mimo tego pomaga innym.

Opisuje go Dorociński. Ponadto przyznaje, że była to dla niego ciężka rola, gdyż musiał grać w obcym języku.

Tekstu, który jest napisany, można się nauczyć i powiedzieć, bo się go powtórzy wielokrotnie. Natomiast na planie trzeba się komunikować w obcym języku z innymi osobami, z reżyserem, dźwiękowcem, ludźmi ze scenografii czy od kostiumów.

Zobacz również: Pakt – zobacz teaser drugiego sezonu serialu!

Aktor przez długi okres przebywał za granicą z dala od swojej rodziny. Jednak mimo trudów podczas kręcenia, wyraża się bardzo pochlebnie o produkcji. Szczególnie dobrze wspomina współpracę z Peterem Ladkanim – reżyserem.

Jest stanowczy. Wie, czego chce, dokładnie zna scenariusz, ma wymagania wobec aktora, a jednocześnie jest otwarty na improwizację i po pracy można się z nim napić piwa i porozmawiać nie tylko o filmie.

Serial jest koprodukcją niemiecko-polsko-południowoafrykańską. W rolach głównych zobaczymy Tronda Espena Seima oraz Borisa Kodjoe (Resident Evil: Retrybucja). Dorociński opisuje produkcje następującymi słowami:

Zagadka jest dosyć ciekawie uszyta, dwóch policjantów współpracujących razem stara się ją rozwikłać, czyli Tront i Boris. Tropy prowadzą w różne miejsca, a rozwiązanie jest zaskakujące.

Zobacz również: Legion samobójców podbija media!

https://www.youtube.com/watch?v=Xd685BCVg4U

Serial można oglądać od 23 czerwca wyłącznie na platformie player.pl. Opowiada on historię Mata Jouberta, kapitana policji w Kapsztadzie, który nie umie się pogodzić ze śmiercią swojej żony. Nowy kapitan daje mu pół roku, by się pozbierał fizycznie i psychicznie. W tym samym czasie miastem wstrząsa fala zabójstw białych mężczyzn. Scenariusz powstał na podstawie powieści Deona Meyera Dead before dying. Seria liczy 6 odcinków. Więcej o serialu przeczytacie w naszej recenzji pierwszego odcinka.

Źródło: wirtualnemedia.pl/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?