Kaznodzieja vs Bóg – zapowiedź finału Preacher

Już w najbliższą niedzielę w Stanach wyemitowany zostanie 10 i ostatni odcinek z pierwszego sezonu serialu Preacher. Jako że przez pierwsze 9 epizodów nie wiele się wydarzyło, może chociaż finał przyprawi widzów o szybsze bicie serca? Ci, którzy śledzą losy bohaterów na bieżąco, wiedzą, że Jesse Custer obiecał ściągnąć do kościoła w Annville na najbliższą niedzielną mszę samego Boga w całym swoim majestacie. Czy mu się uda? Co z tego wyniknie? Sądząc po tytule odcinka (Call and Response – tłum. wezwanie i odpowiedź) Stwórca nie pozostanie obojętny.

https://www.youtube.com/watch?v=PFsWkrtdVgs

Niedługo też po emisji ostatniego odcinka na portalu ukaże się nasza recenzja całego pierwszego sezonu, która podsumuje, czy warto się z tą historią zapoznać. Preacher opowiada historię Jesse’ego Custera (Dominic Cooper) – skonfliktowanego wewnętrznie kaznodziei z małego miasteczka w Texasie, który zostaje w pewien sposób opętany przez tajemniczą istotę pozwalającą mu rozwijać wysoce niekonwencjonalną moc. Obdarzony zatem nadludzkimi zdolnościami bohater postanawia udać się w podróż, której celem będzie odnalezienie samego Boga. Podczas realizowania obranego przez siebie (niezwykle ambitnego) zadania, kaznodzieja spotyka na swojej drodze byłą dziewczynę Tulip (Ruth Negga) i irlandzkiego włóczęgę o imieniu Cassidy (Joseph Gilgun).

Zobacz również: zwiastun Legion – serialu ze świata X-men!

Oprócz wspomnianych powyżej aktorów, w obsadzie serialu znajdują się również: Ian Colletti (Eugene Arseface Root), W. Earl Brown (szeryf Hugo Root), Lucy Griffiths (Emily Woodrow), Elizabeth Perkins (Vyla Quinncannon), Jackie Earle Haley (Odin Quincannon), Anatol Yusef (DeBlanc), Tom Brooke (Fiore) i Derek Wilson (Donnie Schenck).

źródło: comicbookmovie.com / ilustracja wprowadzenia: AMC

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?