The Handmaid’s Tale – Samira Wiley przyjaciółką Elisabeth Moss w nowym serialu Hulu

Samira Wiley, znana przede wszystkim z roli w Orange is The New Black, dołączyła do obsady dramatu platformy Hulu, The Handmaid’s Tale. Aktorka zagra przyjaciółkę Offred, czyli postaci, w którą wcieli się Elisabeth Moss. Udział w projekcie potwierdzili już:  Max Minghella i Ann Dowd.

Oficjalny opis serialuThe Handmaid’s Tale to historia Gilead, społeczności totalitarnej, która kiedyś była częścią Stanów Zjednoczonych. W związku z katastrofami ekologicznymi i spadkiem urodzeń, Gilead rządzone jest przez religijnych fundamentalistów, którzy traktują kobiety, jak własność rządową.  Jedną z ostatnich płodnych kobiet jest Offred (Moss). Pracuje, jako służąca w domu Komendanta. Jest też jedną z kobiet zmuszanych do aktów seksualnych, w związku z ostatnimi próbami ponownego zaludnienia zniszczonej Ziemi. W przerażającym społeczeństwie, gdzie jedno słowo może zakończyć jej życie, Offred nawiguje pomiędzy domami dowódców, ich żonami i innymi służącymi. Ma jeden cel – przetrwać i odnaleźć córkę, która została jej odebrana. 

Zobacz również: Godless – gwiazda Downton Abbey w nowym serialu Netflixa

Serial stworzy Bruce Miller (The 100), który również został producentem wykonawczym. Zdjęcia mają rozpocząć się pod koniec roku, a premiera planowana jest na 2017 rok. The Handmaid’s Tale zostanie oparty na powieści Margaret Atwood z 1985 roku.

 

źródło: tvline.com / ilustracja wprowadzenia: Shutterstock

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?