AdvertisementNowy wspaniały świat – nowy serial Syfy na podstawie słynnej antyutopii

Jedna z najsłynniejszych antyutopii doczeka się kolejnej adaptacji. Tym razem powieść Aldousa Huxley’a Nowy wspaniały świat zostanie przeniesiona na mały ekran. Zamówienie na serial złożyła stacja Syfy. Nad scenariuszem pracują reżyser i scenarzysta Brian Taylor (Adrenalina) oraz scenarzysta komiksów Grant Morrison (Batman). 

Akcja książki rozgrywa się w roku 2541, czyli w 632 roku nowej „ery Forda”. Mieszkańcy Republiki Świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od dziecka poddawani są ścisłej kontroli psychologicznej i biologicznej. Wszystko po to, aby stać się pozbawionymi uczuć ludzkimi automatami. Świat ten zdominowany jest przez seks, prymitywne rozrywki i narkotyk soma. Jednak na obrzeżach Nowego Świata znajduje się Rezerwat, w którym ludzie żyją według starych zasad.

Zobacz również: Mortal Kombat – James Wan rzuca nieco światła na powstającą adaptację kultowej gry wideo!

nowy wspanialy swiat b

Nad adaptacją powieści pracują Brian Taylor oraz Grant Morrison, którzy są również producentami wykonawczymi projektu. Wspierać ich będą Darryl Frank i Justin Falvey z Amblin Television. Nie wiadomo jeszcze kiedy serial zostanie wyemitowany.

Powieść Aldousa Huxley’a wydana została w 1932 r. Od tamtego czasu książka budziła wiele kontrowersji, także ze względu na zarzuty plagiatu, które zgłosił polski pisarz Mieczysław Smolarski. Smolarski dopatrzył się w dziele Huxley’a podobieństw do dwóch swoich książek: Miasta światłości i Podróży poślubnej Pana Hamiltona. Sprawa ta jednak nie doczekała się rozwiązania.

Źródło: wirtualnemedia.pl/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?