Jakie programy rozrywkowe oglądają najczęściej Polacy? Zobacz wyniki najnowszych badań

Spośród polskich programów rozrywkowych największą oglądalnością w kategorii 4+ cieszy się Jaka to melodia? TVP1. Na podium znaleźli się również Mali Giganci i MasterChef Junior . Wśród widzów w przedziale wiekowym 16-49 liderem jest MasterChef Junior.

Z raportu portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od 1 stycznia do 4 sierpnia 2016 roku wśród wszystkich programów rozrywkowych, nadawanych przez polskie stacje telewizyjne, największą oglądalność osiągnął muzyczny teleturniej TVP1 Jaka to melodia? Najwięcej osób zgromadził odcinek emitowany 1 stycznia, bo aż 3,88 mln osób, co daje 25,42 proc. udziału w rynku. Drugie miejsce należy do odcinka Małych gigantów, który śledziło 3,22 mln osób, co przełożyło się to na 20,83 proc. udziału. Ostatnie miejsce na podium zdobył talent-show TVN – MasterChef Junior. Program obejrzało 3,15 mln widzów, a jego udział na rynku wyniósł 18,81 proc. Jednocześnie jest to jedyny premierowy program, który został tak wysoko zakwalifikowany.

Zobacz również: Detective Pikachu – znamy scenarzystów aktorskiego filmu o pokemonach!

https://www.youtube.com/watch?v=lvmjs4mOSeU

Niżej znalazł się Rolnik szuka żony TVP1, który oglądało aż 3,06 mln widzów. Pierwszą piątkę zamknął  Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami z wynikiem 3,04 mln widzów. W top 10 znalazły się 3 tytuły TVP1 i 3 Polsatu oraz po dwie produkcje TVN i Dwójki.

W grupie komercyjnej 16-49 sprawa ma się trochę inaczej. Pozycja lidera należy do programu MasterChef Junior z 1,67 mln widzów i 23,65 proc. udziału. Drugie miejsce zajęły Kuchenne rewolucje -1,30 mln osób i 23,84 proc., a trzecie Agent – Gwiazdy – 1,23 mln i 19,96 proc.

Źródło: wirtualnemedia.pl/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?