Anne – nowy serial Netfliksa o Anii z Zielonego Wzgórza

Powstanie serial na podstawie serii książek Ania z Zielonego Wzgórza. Zrealizuje go Netflix we współpracy z CBC. Projekt nosi tytuł Anne. Za produkcję i scenariusz jest odpowiedzialna Moira Walley-Beckett (Breaking bad, Pot i łzy).

Pierwszy sezon będzie się składał z ośmiu odcinków. Epizod pilotażowy będzie trwał dwie godziny i wyreżyseruje go Niki Caro (McFarland, USA; Daleka północ). Zdjęcia ruszą w przyszłym miesiącu w Ontario.

Zobacz również: The Aftermath – Jason Clarke, Keira Knightley i Alexander Skarsgard w obsadzie filmu!

ania

Powieści Lucy Maud Montgomery opowiadające historię rudowłosej Ani Shirley podbiły serca czytelników na całym świecie, nic więc dziwnego, że reżyserzy tak często po nie sięgają. Przygody osieroconej dziewczynki wychowanej przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów wielokrotnie przenoszone były na małe i duże ekrany. W Polsce najpopularniejsza jest adaptacja, która powstała ponad 30 lat temu. Główną rolę zagrała wówczas Megan Follows (na zdjęciu powyżej).

Źródło: wirtualnemedia.pl/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Więcej informacji o
, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?