Black Lightning – kolejna komiksowa seria od DC?

Black Lightning może być kolejną postacią z uniwersum DC, która dostanie własną telewizyjną serię. Portal Deadline właśnie poinformował, że faktycznie taki projekt powstaje. Obecnie znajduje się w fazie planowania i szuka odpowiedniego domu. Greg Berlanti (producent seriali stacji The CW – Arrow, Flash, Supergirl i Legends of Tomorrow) pracuje wraz z Marą Brock i Salimem Akilem nad rozwojem zaplanowanej serii.

Black Lightning został stworzony przez Tony’ego Isabella i Trevora Von Eedena. Postać zadebiutowała w pierwszym zeszycie Black Lightning wydanym w 1977 roku. Bohaterem opowieści jest Jefferson Pierce, były olimpijczyk, który urodził się w tajemnicy ze zdolnością wytwarzania pól elektromagnetycznych i ich manipulowania. Mimo iż sportowiec porzucił swoje rodzinne miasto – Metropolis (a dokładniej rzecz ujmując Suicide Slum), po morderstwie jego ojca, to powraca w znane mu strony z żoną oraz córeczką, przyjmując pracę dyrektora liceum. Jednakże sielankowe życie postaci nie trwa wiecznie. Gdy traci jednego z własnych uczniów w wyniku agresji gangów, która zagraża całemu miastu, Pierce postanawia skorzystać ze swoich mocy. Przyjmując tożsamość Black Lightninga, staje się zamaskowanym superbohaterem, który służy zarówno jako członek Outsiders, jak i Justice League.

maxresdefault

Zobacz również: DC’s Legends of Tomorrow – oto Stargirl i Reverse-Flash!

Black Lightning nie doczekał się jeszcze adaptacji live-action. Bohater pojawił się w licznych animowanych projektach. Pokładali za niego głos Levar Burton i Blair Underwood. Postać zaliczyła również pamiętny występ zrealizowany w postaci skeczu podczas programu telewizyjnego Saturday Night Live w 1992 roku. Zagrał go wtedy komediant Sinbad. Skecz miał miejsce zaraz po ikonicznym komiksie Death of Superman, a więc przedstawiał historię Black Lightninga próbującego zepsuć pogrzeb Człowieka ze stali.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowazenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?