Stranger Things – drugi sezon jeszcze bardziej szalony

Nie ulega wątpliwości, że Stranger Things jest tegorocznym hitem Netfliksa. Dzieciaki z serialu zdobyły ogromną popularność, pojawiają się w najbardziej znanych talk show Ameryki oraz na czerwonych dywanach najważniejszych branżowych nagród. Każdy, kto miał okazję obejrzeć niesamowitą serię, która odwołuje się do największych klasyków gatunku, już nie może doczekać się, co przyniesie kolejny sezon, który zobaczymy w przyszłym roku. W wywiadzie dla Southern California Public Radio, Shawn Levy, jeden z producentów Stranger Things, powiedział kilka słów o sukcesie serialu oraz presji, jaką niesie ze sobą stworzenie drugiego sezonu:

Tak, odczuwamy wielką presję. Gdybym powiedział inaczej, byłaby to jawna nieszczerość. Jest to trochę przerażające, że ludzie pokochali coś aż tak bardzo. Nie chcemy nikogo zawieźć i wyparcie tych myśli jest po prostu niemożliwe. Mamy przed sobą wielkie wyzwanie. Z jednej strony, co widzieliśmy w przypadku filmów, można zrobić kontynuację, która będzie dawała widzom to samo, co będzie dla nich rozczarowaniem. Z drugiej jednak, możemy porzucić lub zmienić kilka rzeczy z oryginału, co również im się nie spodoba. Spora część drugiego sezonu wchodzi na następny poziom, niektóre rzeczy są jeszcze bardziej szalone. Musimy też pamiętać o naszych bohaterach, którzy są uwielbiani przez widownie. 

Wcześniej, bracia Duffer, którzy stworzyli Stranger Things, wyrazili nadzieję, żeby serial był podobny do serii filmów o Harrym Potterze, gdzie w każdym obrazie mogliśmy zaobserwować, jak dorastają i zmieniają się główni bohaterowie. 

https://www.youtube.com/watch?v=aXWG_kKDZlY

Zobacz również: Stranger Things – zobacz, jak Millie Bobby Brown przygotowywała się do roli Eleven

Opis produkcji: Akcja dzieje się w Hawkins w stanie Indiana roku 1980. Stranger Things ukazuje poszukiwania młodego chłopca, który znika jak kamfora w wysoce podejrzanych okolicznościach. Jego matka (Winona Ryder) wraz z pomocą lokalnych władz otwiera dochodzenie w sprawie zaginięcia dziecka. Te z kolei ujawnia serię tajemnic i sekretów, na czele ze ściśle tajnymi eksperymentami sięgającymi korzeniami samego rządu, przerażającymi, paranormalnymi siłami i jedną, niezwykle dziwną dziewczyną. Obraz to prawdziwy list miłosny zaadresowany do wszechobecnych klasyków lat 80.

Obsada serialu: Winona Ryder, Matthew Modine, David Harbour, Charlie Heaton, Natalia Dyer i Millie Brown. Producentami wykonawczymi Stranger Things są: bracia Duffer (Miasteczko Wayward Pines), Shawn Levy (Noc w muzeum) i Dan Cohen (Story of Your Life).

Stranger Things zadebiutował na Netfliksie 15 lipca tego roku. 

źródło: heroichollywood.com / ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?