Woody Allen już nigdy nie nakręci serialu

30 września odbyła się premiera serialu Woody’ego Allena pt. Crisis in Six Scenes opowiadający o starzejącym się pisarzu, do którego przybywa zbuntowana hipiska. Serial składa się z sześciu odcinków, a każdy z nich trwa po 30 minut. Krytykom produkcja się nie spodobała. Zarzucili mu kiepskie żarty, przewidywalną fabułę i dłużyznę. Reżyserowi z kolei chyba nie spodobały się owe recenzje, ponieważ w wywiadzie dla Digital Spy wyznał, że już nigdy nie nakręci serialu.

Mam nadzieję, że tak długo, jak będę żył, już nigdy nie będę musiał tego zrobić ponownie. Trudno było to zrobić, nie było to łatwe, ale na szczęście już koniec.

Po podpisaniu umowy z Amazonem Allen myślał, że będzie to coś ciekawego i nowego, a niestety okazało się czymś zupełnie odwrotnym.

Okazało się to znacznie trudniejsze niż przypuszczałem. Zlekceważyłem trudność wykonania. Zazwyczaj robię filmy. Myślałem, że prosto zrobi się z tego serial, bo to przecież telewizja, jednak okazało się, że było z tym bardzo dużo pracy. Tyle samo pracy co przy filmie.

Początkowo Allen chciał nakręcić z tego film, jednak pojawiła się ciekawa oferta Amazona, więc zdecydował się na nakręcenie serialu.

Mogłem z tego zrobić film – zdecydowanie. Myślałem nad tym, jednak miałem zobowiązania w stosunku do Amazona, więc zdecydowałem, że ten pomysł jest niezły do telewizji.

Allen już od początku produkcji serialu, czyli w maju 2015 roku, narzekał na trudności związane z kręceniem serialu.

Od kiedy podjąłem się projektu, nie doświadczyłem ani jednego przyjemnego momentu. Mam tylko nadzieję, że kiedy w końcu go nakręcę, nie rozczaruje.

crisis in six scenes 3

Zobacz również: Crisis in Six Scenes – pierwszy zwiastun serialu Woody’ego Allena!

Serial Crisis in Six Scenes osadzony jest w latach 60. i opowiada o tradycyjnej parze z Nowego Jorku (Allen i Elanie May) do których niespodziewanie przyjeżdża przyjaciel (John Magaro) ze swoją narzeczoną (Rachel Brosnahan). Ich konserwatywne poglądy zostaną wystawione na próbę przez młodą hipiskę (Miley Cyrus), która zaangażowana jest w ruchy społeczne z tego okresu i inspirowana przez radykalnych przywódców komunistycznych.

Na ekranie oprócz Allena wytępują: Miley Cyrus, Elaine May, Rachel Brosnahan, Johna Magaro, Michaela Rapaporta, Margaret Ladd, Davida Harboura, Joy Behar, Christine Ebersole, Becky Ann Baker, Lewisa Blacka oraz Rebeccę Schull.

Źródło: digitalspy / Ilsutracja wprowadzania: GettyImages/ Steve Sands

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?