Trzy seriale na 20 urodziny HBO Polska!

Z okazji 20. urodzin HBO Polska stacja przygotowała trzy polskie seriale. 20 listopada pojawi się 2. sezon Paktu. Do tego wczoraj ruszyły zdjęcia do Watahy 2, a w planach jest jeszcze nowa produkcja Ślepnąc od świateł.

Premiera nowego sezonu Paktu będzie miała miejsce w niedzielę, 20 listopada br. W rolach głównych zobaczymy Marcina Dorocińskiego i Magdalenę Popławską. Oprócz nich na ekranie pojawią się również: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Borys Szyc, Witold Dębicki i Zbigniew Zamachowski. Drugi sezon będzie opowiadał o kulisach politycznych rozgrywek. Scenariusz od podstaw został napisany przez polskich scenarzystów. Reżyserem jest Leszek Dawid (Jesteś Bogiem).

Zobacz również: Blisko ćwierćmilionowy wynik Wołynia po pierwszym weekendzie w kinach!

https://www.youtube.com/watch?v=LVqAc-34Zdo

Wczoraj ruszyły zdjęcia do nowego sezonu Watahy z Leszkiem Lichotą i Aleksandrą Popławską. Produkcję wyreżyseruje aż trzech reżyserów: Kasia Adamik (Bez tajemnic), Olga Chajdas (Głęboka woda) oraz Jan P. Matuszyński (Ostatnia Rodzina). Premiera zaplanowana została na 2017 rok. 

– Było dla nas jasne, że widzowie pokochali ten serial i jego bohaterów – mówi Izabela Łopuch, head of original production HBO Polska. – Wracamy na granicę, w Bieszczady, właśnie teraz, bo temat niekończącej się ucieczki od przeszłości, od ludzi, miejsc, zdarzeń wydaje nam się niezwykle aktualny w kontekście tego, co dzieje się w kraju i na świecie.

0005ZSKPGDKS7OSY C122 F4

Trzeci serial nad którym pracuje HBO to adaptacja książki Ślepnąc od świateł Jakuba Żulczyka. Powieść przedstawia sześć dni z życia dilera kokainy, które przypadają akurat na okres świąt Bożego Narodzenia. Zdjęcia ruszą w listopadzie br. Powstanie sześć odcinków, które wyreżyseruje Krzysztof Skonieczny. Scenariusz tego mini-serialu jest wspólnym dziełem reżysera oraz Jakuba Żulczyka. Premiera zaplanowana jest na 2017 rok. 

Źródło: hbo.pl / Zdjęcie wprowadzenia: materiały prasowe

 

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?