Program TV – Gladiator, Junior i Iluzjonista dziś w telewizji (wtorek 12.10.2016)

Jeśli macie ochotę obejrzeć coś dzisiaj w telewizji, możecie sprawdzić program TV na wtorek 27.09, który przygotowało Movies Room. W repertuarze przede wszystkim kino akcji z kultową Szklaną Pułapką na czele.

Gladiator

21.00 TNT

Dramat , Historyczny, Kostiumowy , USA, Wielka Brytania, 155 min, premiera PL: 14 lipiec 2000
Reżyseria: Ridley Scott 
Scenariusz: David Franzoni, John Logan, William Nicholson
Obsada: Russell Crowe

Opis dystrybutora: Rzymski generał Maximus, skazany na śmierć przez pretendenta do tronu imperium, cudem uchodzi z życiem z zastawionej na niego pułapki. Pojmany przez handlarza niewolników, poddany morderczemu treningowi, zostaje gladiatorem. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom powraca do Rzymu, na arenę Koloseum, gdzie szybko zyskuje szansę na zemstę. 

https://www.youtube.com/watch?v=0BLZbrLogTo


Junior

17.05 TNT

Komedia, Science Fiction, , 109 min, premiera PL: 23 listopad 1994
Reżyseria: Ivan Reitman
Scenariusz: Chris Conrad, Kevin Wade
Obsada: Arnold Schwarzenegger, Danny DeVito, Emma Thompson

Opis dystrybutora: Nie znacie granic, do których posunie się prawdziwy naukowiec, aby udowodnić słuszność swojej tezy! Dr Alexander Hesse pragnąc dowieść skuteczności leku wynalezionego wraz z Dr Larrym Arbogastem, pozwala wszczepić sobie zapłodnioną komórkę jajową! To miał być tylko szokujący eksperyment, ale Alex nieoczekiwanie poczuł się matką! I to najlepszą matką na świecie, o czym przekonuje niesamowita historia dziewięciu miesięcy z życia mężczyzny, opowiedziana przez Ivana Reitmana. 

https://www.youtube.com/watch?v=aNfsJuv0bJU


Iluzjonista

17.35 FilmBox Extra

Dramat , Przygodowy, Romans, Czechy, USA, 110 min, premiera PL: 30 marzec 2007
Reżyseria: Neil Burger 
Scenariusz: Neil Burger
Obsada: Edward Norton

Opis dystrybutora: Adaptacja powieści Stevena Millhausera, laureata nagrody Pulitzera. Człowiek znikąd – Eisenheim, wystawia w Wiedniu zdumiewające spektakle, które wzbudzają sensację i plotki o jego nadprzyrodzonych zdolnościach. Wkrótce zaczyna się nim interesować jeden z najbardziej wpływowych ludzi Europy, pretendent do tronu – Książę Leopold. Pewien, że iluzjonista jest jedynie sprawnym kuglarzem, książę zjawia się na jednym z przedstawień Eisenheima, by zdemaskować go w trakcie występu. Na scenę, do asystowania iluzjoniście, wysyła swą piękną narzeczoną, Sophie… i od tego momentu nic już nie jest tym, czym się wydaje… Jak daleko może się posunąć mężczyzna, aby odzyskać miłość kobiety? Czy talent magika wystarczy by przekroczyć granicę między życiem i śmiercią?

W świecie, gdzie nic nie jest takim, jakim się wydaje, iluzjonista i inspektor stają na przeciw siebie w wielkim pojedynku świadomości. Celem ich walki jest wykrycie granic pomiędzy rzeczywistością a magią. Ale po drodze zacierają się również granice między korupcją a władzą, oddaniem a miłością, obłędem a prawem, i w końcu – między życiem a śmiercią.

https://www.youtube.com/watch?v=i0xO64icGSY


Uciekający Pociąg

20.00 TVN 7

Sensacyjny , Dramat , Thriller, USA, Izrael, 111 min, premiera: 1985
Reżyseria: Andriej Konczałowski 
Scenariusz: Djordje Milicevic, Paul Zindel, Edward Bunker, Ryûzô Kikushima, Hideo Oguni
Obsada: Jon Voight, Eric Roberts

Opis dystrybutora: Alaska, Stoneheaven więzienie o zaostrzonym rygorze. Skazany na dożywocie Manny i jego młodszy kolega z celi Buck dokonują brawurowej ucieczki. Ich śladem rusza naczelnik więzienia. Uciekinierom udaje się dotrzeć do stacji kolejowej, gdzie ukrywają się w jednym z pociągów. Pociąg rusza, wioząc ich ku wolności… Gdy jednak okazuje się, że maszynista zmarł na atak serca, dwaj zbiegowie znajdują się w śmiertelnej pułapce, która pędzi z prędkością ponad 160 km/h ku pewnej zagładzie. Tymczasem okazuje się, że w pociągu jest jeszcze jeden pasażer tak samo jak dwaj skazańcy zdeterminowany, by wyjść cało z opresji. 

https://www.youtube.com/watch?v=gWuctIxvPco


Na antenie pojawią się także kolejne odcinki seriali i programów rozrywkowych, m.in. Komisja Morderstw (21.25 TVP 1), Firmowe ewolucje (22.50 TVP 1), Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia (20.05 Polsat), Top Model (21.30 TVN) czy Singielka (20:55 TVN).

Źródła: TeleTydzień, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?