MTV planuje stworzyć serial na podstawie Wojny światów H.G. Wellsa

Jak donosi portal Deadline, stacja MTV ma zamiar odświeżyć klasyczną powieść H.G. Wellsa za pośrednictwem telewizyjnego serialu. Co więcej, poczyniono już ku temu pierwsze kroki, zatrudniając Jeffa Davisa (Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak), Josha Barry’ego oraz Jeffa Kwatinetza (oboje współpracowali przy produkcji serialu Salem) na stanowiska producentów wykonawczych.

ww 53

Zobacz również: Malowany człowiek – nabyto prawa do ekranizacji słynnej powieści Petera V. Bretta

Z niniejszych doniesień wynika również, iż pomysłodawcą serialu osadzonego w realiach Wojny światów był Josh Barry, którego dziadek był gwiazdą filmu z 1953 roku opartego na tejże powieści.

Wojna światów, wydana oryginalnie w 1898 roku, była wielokrotnie ekranizowana, z czego największą sławą okrył się oczywiście film Stevena Spielberga z Tomem Cruisem w roli głównej. Prócz tego opowieść doczekała się opartego na jej motywach musicalu, paru gier wideo, a także kilku komiksów, wliczając w to epizody w Lidze Niezwykłych Dżentelmenów Alana Moore’a oraz seriach, w których Superman walczył z Marsjanami.

MTV nie będzie również pierwszą stacją telewizyjną, która podjęła się tego zadania. W latach 1988-1990 CBS wydał dwa sezony serialu, które były kontynuacją wątków filmu z 1953 roku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Wojna światów (2005)

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?