Program TV – Hobbit, Grindhouse i reboot Conana dziś w telewizji! (piątek 21.10.2016)

Dziś w przeglądzie Movies Room znajdują się wysokobudżetowe propozycje związane z fantastyką, jak pierwsza część adaptacji powieści Tolkiena czy nowa wersja przygód najsłynniejszego barbarzyńcy z Jasonem Momoą (znanym z ról Khala Drogo w Grze o Tron czy Aquamana w kinowym uniwersum DC). Oprócz tego jest coś dla fanów talentu Kieślowskiego i dzieło Quentina Tarantino.

Hobbit: Niezwykła Podróż

20.00 TVN

Przygodowy, Fantasy , USA, Nowa Zelandia, 164 min, premiera PL: 25 grudzień 2012
Reżyseria: Peter Jackson 
Scenariusz: Philippa Boyens, Peter Jackson, Guillermo del Toro, Fran Walsh
Obsada: Martin Freeman, Ian McKellen, Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch (głos), Hugo Weaving

Opis dystrybutora: Bilbo Baggins to hobbit kochający ponad wszystko spokój domowego zacisza. Niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa całkowicie odmienia jednak jego życie. Gandalf zjawia się z kompanią krasnoludów, dowodzoną przez Thorina Dębową Tarczę. Przybysze snują plany odbicia skarbu ich przodków z Samotnej Góry, której strzeże przerażający smok Smaug. Pomimo sprzeciwu hobbita, Gandalf uznaje, że będzie on idealnym uzupełnieniem kompanii. Gdy ruszają w drogę, Bilbo wciąż walczy z wątpliwościami i strachem, krasnoludy zaś nie do końca ufają nowemu towarzyszowi wędrówki. Wkrótce całą drużynę czeka zmierzenie się ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami, muszą bowiem przemierzyć ziemie zabójczych orków i goblinów. 

https://youtu.be/a_eM_80RveI


Grindhouse: Death Proof

23.00 Stopklatka TV

Akcja, Kryminał, Thriller, USA, 114 min, premiera PL: 20 lipiec 2007
Reżyseria: Quentin Tarantino 
Scenariusz: Quentin Tarantino
ObsadaMary Winstead, Sydney Poitier, Kurt Rusell, Rosario Dawson

Opis dystrybutora: Dla najpopularniejszej didżejki w Austin, Jungle Julii (Sydney Tamiia Poitier), oraz jej dwóch przyjaciółek Shanny (Jordan Ladd) i Arlene (Vanessa Ferlito) noc jest najlepszą okazją, by porządnie się zabawić. Cała trójka wyrusza więc z Guero do teksaskiego Chili Parlor. Ich wyprawa nie pozostaje niezauważona. W ślad za dziewczynami potajemnie udaje się Stuntman Mike (Kurt Russell), facet, który lubi seks, alkohol i ostrą jazdę, ale przede wszystkim kocha zabijać. Zwłaszcza młode, seksowne dziewczyny, na które działa jak magnes. On i jego diaboliczny samochód są postrachem każdego miasta, w którym się pojawiają. 

https://www.youtube.com/watch?v=QABR2sE0jXc


Conan Barbarzyńca

23.00 Polsat Film

Akcja, Przygodowy, Fantasy , USA, 113 min, premiera PL: 19 sierpień 2011
Reżyseria: Marcus Nispel 
Scenariusz: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer, Sean Hood
Obsada: Jason Momoa, Ron Perlman

Opis dystrybutora: Conan od najmłodszych lat przejawia talent wojownika. Jednak nim zdąży dorosnąć w jego rodzinnych stronach rozgorzeje krwawa wojna. Khalar Singh – potężny władca i czarnoksiężnik, zgładzi całe plemię małego Conana. Prawie całe – na swoje nieszczęście nie zdoła schwytać walecznego chłopca. Mijają lata. Conan jest już dojrzałym wojownikiem, który nie ma sobie równych. Od dłuższego czasu realizuje krwawy plan zemsty – podąża tropem Khalara i likwiduje bez litości kolejnych jego popleczników. Pewnego dnia przyjdzie mu zmierzyć się w walce, na którą czekał całe życie. Nim jednak do niej dojdzie, musi ocalić z jego rąk dziedziczkę odwiecznej mocy władców Acheronu. Jeśli Khalarowi uda się złożyć rytualną ofiarę z jej życia, posiądzie drzemiącą w niej moc i stanie się niepokonany.

https://www.youtube.com/watch?v=P3L7tRQzDEQ


Krótki film o zabijaniu

22.40 Kino Polska

Dramat, Psychologiczny, Polska, 84 min, premiera: 1987
Reżyseria: Krzysztof Kieślowski
Scenariusz: Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Piesiewicz
Obsada: Mirosław Baka, Artur Barciś, Krystyna Janda

Opis dystrybutoraRzeczowy, niemal dokumentalny zapis zbrodni, bezlitośnie odartej z fabularnej fikcji. 16 marca 1987 r. Piotr Balicki (Krzysztof Globisz) zdaje końcowy egzamin adwokacki i zaprasza swą dziewczynę do cukierni w Hotelu Europejskim. Z prowincji przyjeżdża do stolicy 20-letni Jacek Łazar (Mirosław Baka). Wstępuje do zakładu fotograficznego, w którym zamawia odbitkę zdjęcia swojej młodszej, tragicznie zmarłej siostry i idzie na ciastka do tej samej cukierni. Potem wsiada do taksówki Waldemara Rekowskiego (Jan Tesarz). Na peryferiach miasta bezlitośnie dusi taksówkarza, po czym, gdy ten zdradza jeszcze oznaki życia i błaga o litość, okrutnie masakruje. Obrony podejmuje się świeżo upieczony adwokat – Piotr. Przy tak okrutnym i bezsensownym morderstwie trudno jednak znaleźć okoliczności łagodzące i chłopak zostaje skazany na karę śmierci. 
Wyprowadzony z celi woła z rozpaczą: „Proszę pana, ja nie chcę !” …

https://www.youtube.com/watch?v=K7uD4fa_-uk


Rio Bravo

22.10 TVN 7

Western, Romans, Dramat , USA, 141 min, premiera: 1959
Reżyseria: Howard Hawks 
Scenariusz: Jules Furthman, Leigh Brackett
Obsada: John Wayne, Dean Martin, Ricky Nelson

Opis dystrybutora: Szeryf z małego miasteczka na Dzikim Zachodzie stawia czoła bandytom, którzy chcą odbić z więzienia swego kumpla, a po swojej stronie ma tylko: wiecznie pijanego zastępcę, starego dziwaka, porywczego młodzieńca i… piękną kobietę.

https://www.youtube.com/watch?v=WPO12ZzGS84


Na antenie pojawią się także kolejne odcinki seriali i programów rozrywkowych, jak Artyści (22:20 TVP2) czy Dancing with the Stars: Taniec z Gwiazdami (20:05 Polsat).

Źródła: To & owo, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?