the old guard background Advertisement

Star Trek: Discovery – Bryan Fuller nie kieruje już pracami nad serialem

Niedawno informowaliśmy was, że premiera nowej serii Star Treka została przesunięta ze stycznia na maj 2017 roku. Dziś nadeszły kolejne zmiany. Bryan Fuller już nie stoi za głównymi sterami serialu Star Trek: Discovery. Ze względu na zobowiązania związanymi z serialami American Gods i Amazing Stories, Fuller ustąpił ze stanowiska showrunnera i nie kieruje już pracą nad serialem. Jednak fani nie powinni się martwić, Fuller wciąż pozostaje producentem wykonawczym, a zdjęcia wciąż trwają zgodnie z jego pierwotnym zamysłem.

Bryan za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował, że Gretchen J. Berg i Aaron Harberts zajęli jego miejsce. Wpis znajdziecie poniżej.

 

Zobacz również: Star Trek: W nieznane – zobaczcie zabawne wpadki z planu

Fabuła nowej serii Star Treka dokładnie nie jest znana. Wiemy jedynie, że opowie o nowych, nieznanych dotąd planetach i światach, które załoga statku Discovery będzie odkrywać podczas swojej misji. Głównym bohaterem będzie ludzka kobieta o imieniu Numer Jeden, która nie jest kapitanem statku Gwiezdnej Floty, a pierwszy sezon będzie posiadać 13 odcinków.

Zdjęcia do serialu trwają i są kręcone w Toronto. Alex Kurtzman (Star Trek, Star trek: W ciemność) i Fuller (Star Trek: Stacja kosmiczna, Star Trek: Voyager) są pomysłodawcami i producentami wykonawczymi nowej serii, która została zapoczątkowana w 1966 roku przez Gene Roddenberry’ego. Producentami serialu są również: Nicholas Meyer (Star Trek II: Wrath of Khan, Star Trek IV: Voyage Home, Star Trek VI: Undiscovered Country) i Rod Roddenberry (synem twórcy Star Trek: The Original Series). Serial będzie emitowany na platformie CBS. 

Star Trek Discovery

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Albert L. Ortega/GettyImages

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?