Program TV – Hulk, Rambo 3 i Byliśmy żołnierzami dzisiaj w telewizji! (31.10.2016)

Dzisiejszy dzień ubogi jest w wielkie filmowe hity, jednakże kinomani znajdą na antenie kilka ciekawych pozycji. Są nimi dwa klasyczne obrazy akcji, Uprowadzona (20:10; Polsat) – Liam Neeson jako metodyczny szpieg i ojciec, który w obronie córki nie zawaha się przekroczyć granic prawa, oraz Nieuchwytny cel (22:15; TV Puls) – produkcja za czasów świetności Van Damme’a. Jeśli zaś nie jesteście fanami widowiskowych wybuchów czy brutalnych pojedynków na pięści, to mamy dla Was dramat – Wielki Mike (21:00; TVN Fabuła), który z pewnością jest dziełem wartym uwagi każdego widza. 


Hulk

20:00 TV Puls

Akcja, Science Fiction, USA, 138 min, premiera PL: 18 lipiec 2003
Reżyseria: Ang Lee 
Scenariusz: John Turman, Michael France, James Schamus
Obsada: Eric Bana

Opis dystrybutora: Naukowiec Bruce Banner ma trudności z panowaniem nad swoimi emocjami w momentach stresu i złości. Zwykłe niedopatrzenie doprowadza do krytycznej sytuacji, w której Bruce zmuszony jest podjąć w ułamkach sekund heroiczną decyzję – jego wyczyn ratuje czyjeś życie i pozostawia go pozornie w stanie ‚nienaruszonym’ – jego ciało przyjmuje jednak w zwykłych warunkach śmiertelną dla człowieka dawkę promieniowania gamma. Banner zaczyna odczuwać nie do końca sprecyzowaną obecność kogoś w swoim wnętrzu, nieznajomego, który zarazem wydaje się być znajomy, nieco niebezpiecznego, ale zarazem przez swoją mroczność pociągającego. Okazuje się, że w wyniku nieudanego eksperymentu bohater przeistacza się w niezwykłego zielonego demona – nadczłowieka Hulka.

https://www.youtube.com/watch?v=2ErnLuJKQA4


Uprowadzona 2

20.10 Polsat

Akcja, Francja, 130 min, premiera PL: 05 październik 2012
Reżyseria: Olivier Megaton 
Scenariusz: Luc Besson, Robert Mark Kamen
Obsada: Liam Neeson

Opis dystrybutora: Po odzyskaniu córki z rąk albańskich porywaczy, Bryan Mills, były agent CIA, myślał, że to już koniec jego kłopotów. Nic bardziej mylnego. Ojciec jednego ze zgładzonych przez Bryana bałkańskich zbirów poprzysiągł zemstę i nie cofnie się przed niczym, aby dopiąć swego. Podczas rodzinnych wakacji w Istambule, Bryan wraz z żoną zostają porwani. Na wolności pozostaje jednak ich córka Kim, która pomoże ojcu wydostać się z niewoli. Teraz Bryan będzie musiał znów użyć wszystkich swych morderczych umiejętności, by ocalić żonę. Czasu pozostało niewiele. Dla porywaczy nie będzie litości.

https://youtu.be/8WgN1H9DyAQ


Rambo 3

22.35 TV Puls

Wojenny, Akcja, USA, 102 min
Reżyseria: Peter MacDonald 
Scenariusz: Sylvester Stallone, Sheldon Lettich
Obsada: Sylvester Stallone

Opis dystrybutora: Dawny dowódca i przyjaciel Johna Rambo z czasów wojny w Wietnamie, pułkownik Trautman wyrusza z tajną misją do Afganistanu. Wkrótce nadchodzi wiadomość, że został on pojmany i uwięziony w radzieckiej bazie wojskowej. Działania dyplomatyczne na rzecz jego uwolnienia nie przynoszą rezultatów. Oficjalna misja wojskowa jest oczywiście wykluczona. Rambo decyduje się porzucić spokój jaki znalazł w buddyjskim klasztorze i wyruszyć na ratunek dowódcy.

https://www.youtube.com/watch?v=bZemQdvthBs


Byliśmy żołnierzami

21.00 Polsat Film

Dramat , Wojenny, USA, Niemcy, 138 min, premiera PL: 12 lipiec 2002
Reżyseria: Randall Wallace 
Scenariusz: Randall Wallace
Obsada: Mel Gibson
 
Opis dystrybutora: Opowieść o pierwszym potężnym starciu amerykańskiego wojska z Wietkongiem, które zamiast stać się przestrogą, było początkiem strasznego koszmaru. W niedzielę 14 listopada 1965 roku o 10:48, podpułkownik Moore i jego żołnierze lądują w strefie X-Ray w dolinie Ia Drang, zwanej Doliną Śmierci. Moore jako pierwszy staje na polu bitwy, nie przypuszczając, że za moment jego 400 ludzi zostanie otoczonych przez 2000 wietnamskich żołnierzy. Trzy dni i trzy noce morderczych walk pochłoną setki ofiar po obu stronach, pozostawiając najbliższych pogrążonych w rozpaczy i żałobie. Wzruszająca opowieść o ludziach czynu i ich rodzinach, które przeżywały prawdziwą wojnę we własnych sercach, czekając na wieści z frontu.

https://www.youtube.com/watch?v=VfGSCaSmKTM


Na antenie pojawią się także kolejne odcinki seriali i programów rozrywkowych, jak Singielka (20:55; TVN), Druga szansa (21:30; TVN), Na wspólnej (20:15; TVN) czy Galileo (22:00, 23:00 TV4). Warto też wspomnieć o emisji THE WALKING DEAD!!! Drugi odcinek nowego sezonu na FOX HD o godzinie 22:00!!!

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?