Twórca Żywych Trupów krytykuje współczesne zombie!

W dzisiejszych czasach zombie jest ikoną pop kultury. Przyczyniły się do tego głównie takie produkcje jak The Walking Dead czy World War Zjednak nic nie wskazuje na to by trend na żywe trupy miał w najbliższym czasie opaść.

World War Z

Zobacz również: This is Us – gwiazda American Horror Story pojawi się w serialu!

George Romero (Świt Żywych Trupów, Noc Żywych Trupów) powiedział ostatnio co sądzi o współczesnych zombie i jak bardzo oddalają się one od zombie z horrorów. Stwierdził, że jego zdaniem głównymi winnymi tego zjawiska są Brad Pitt i The Walking Dead.

Z powodu World War ZThe Walking Dead nie mogę przytakiwać na skromne filmy o zombie, które wydają się być społeczno-polityczne… W chwili gdy wspomina się słowo zombie, nie powinno być: Hej, Brad Pitt zapłacił 400 milionów dolarów by to zrobić… To miał być film o zombie, które sieją zniszczenie. Nie o to mi chodziło.

Od 2000 roku, Romero wypuścił trzy filmy o zombie – Ziemia Żywych Trupów, Pamiętnik Żywych Trupów Survival of The Dead, ale żaden z nich nie odniósł zamierzonego sukcesu.

Źródło: heroichollywood.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Wielbiciel francuskich komedii i ogromny fan Gwiezdnych Wojen. W wolnych chwilach lubi oderwać się od rzeczywistości przy dobrych animacjach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?