Czy Netflix stanie się częścią imperium Disneya?!

Disney nie przestaje nas zadziwiać jeśli chodzi o swoją dominację na rynku! Na chwilę obecną pod jego egidą funkcjonują tacy giganci jak Pixar, Touchstone, ABC, ESPN, A&E, Hollywood Records, History Channel i wiele innych. W ostatnim czasie do marek tych dołączył Marvel Entertainment (przejęcie za 4,24 mld $) oraz Lucasfilm (4,05 mld $). Disney nie osiada jednak na laurach i nie przerywa walki o tytuł niekwestionowanego samodzielnego lidera w swoim segmencie. Zostaliśmy utwierdzeni w tym przekonaniu po ostatnich doniesieniach – Disney ma w planach przejęcie również Netflixa!

Netflix jest największą na rynku platformą streamingową na świecie, zrzesza ponad 86 mln użytkowników z całego świata, a jej wartość została wyceniona na kwotę przewyższającą 1,26 mld $. Jeśli transakcja ta dojdzie do skutku, Netflix stanie się niezwykle cenną marką w kolekcji Disneya, strategiczną z punktu widzenia ich dotychczasowej współpracy przy kasowych serialach. Pragnący stale rozwijać swoją bibliotekę oferowanych tytułów Netflix także skorzysta na fuzji – Disney zapewni mu dodatkowe fundusze na rozwój technologii. 

Disney Marvel Netflix

Zobacz również: Vaiana: Skarb oceanu – Uparty ocean w najświeższym klipie oraz pierwsze opinie widzów!

Jednakże jak w przypadku każdego przejęcia, także i tutaj wystąpić mogę również pewne negatywne skutki uboczne. Disney, jako lider na rynku wytwórni, może ograniczyć dodawane dzięki Netflixowi filmy i seriale konkurencji, na rzecz tych własnej produkcji. W tej chwili na platformie możemy oglądać wiele disneyowskich tytułów, ale czy zawężenie platformy jedynie do nich nie będzie zgubne w skutkach? Tego dowiemy się dopiero po kolejnych, szczegółowych analizach oraz ostatecznych informacjach, na które z niecierpliwością czekamy!

Źródło: heroichollywood.com/ Ilustracja wprowadzenia: mondaymondaynetwork.com

Stały współpracownik

Fanka filmów i książek fantasy. Kolekcjonuje figurki smoków i repliki broni białej. W wolnym czasie tworzy biżuterię.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?