Program TV – John Carter, Szyfry wojny i Zabójcza broń dziś w telewizji! (poniedziałek 28.11)

W dzisiejszym zestawieniu Movies Room znajdziecie film wojenny, kultowy komediowy film sensacyjny. Dla miłośników kina fantasy klasy B atrakcją niewątpliwie będzie film o He-Manie z Dolphem Lundgrenem w roli głównej.


Szyfry wojny

20.00 Stopklatka TV

Dramat , Wojenny, Akcja, USA, 134 min, premiera PL: 23 sierpień 2002
Reżyseria: John Woo 
Scenariusz: John Rice, Joe Batteer
Obsada: Nicolas Cage, Mark Rufallo

Opis dystrybutora: W okresie II wojny światowej Japończycy systematycznie łamali wszystkie amerykańskie szyfry. W roku 1942 dowódcy sił zbrojnych USA wpadli na pomysł, by do przesyłania zaszyfrowanych komunikatów używać języka Indian z plemienia Navaho. Kilkuset Navaho przeszkolono i wcielono do piechoty morskiej. Nazywano ich „szyfrantami”, a kodu, którym się posługiwali, Japończykom nigdy nie udało się złamać. Dziś uważa się powszechnie, że to właśnie dzięki nim szala zwycięstwa w wojnie na Pacyfiku przechyliła się na stronę aliantów…

Bitwa o Sajpan. Oficer amerykańskich margines, Joe Enders, otrzymuje niezwykły rozkaz: ma chronić szyfranta z plemienia Navaho, Bena Yahzee. Rozkaz, który Enders zobowiązany jest utrzymywać w ścisłej tajemnicy mówi jasno: Joe ma chronić szyfranta, ale jeśli zaistnieje niebezpieczeństwo, że może on wpaść w ręce wroga, musi chronić kod „za wszelką cenę”. Gdy Endersa i Yahzee połączą więzy przyjaźni, Joe stanie w obliczu straszliwego wyboru: skoro nie może chronić swych towarzyszy, jak daleko się posunie, by chronić klucz do szyfru?

https://www.youtube.com/watch?v=KOmH0_F8_XI


John Carter

20.05 Polsat

Akcja, Przygodowy, Science Fiction, USA, , premiera PL: 09 marzec 2012
Reżyseria: Andrew Stanton 
Scenariusz: Mark Andrews, Michael Chabon, Andrew Stanton
Obsada: Bryan Cranston, Taylor Kitsch, Willem Dafoe

Opis dystrybutora: John Carter (Taylor Kitsch) to młody weteran wojny secesyjnej, ciężko doświadczony walką na froncie. W niejasnych okolicznościach trafia na obcą planetę. Tam zostaje uwikłany w wielki konflikt między tubylcami, Tarsem Tarkasem (Willem Dafoe) i księżniczką Dejah Thoris (Lynn Collins), która desperacko potrzebuje jego pomocy. W świecie na skraju zagłady, Carter odzyskuje wiarę w siebie, i rozpoczyna walkę, od której zależy los Barsoom i jej mieszkańców.

https://youtu.be/m9QNkgw4qLo


Szybcy i wściekli: Tokio Drift

22.10 TV Puls

Sensacyjny , USA, Niemcy, 104 min, premiera PL: 11 sierpień 2006
Reżyseria: Justin Lin 
Scenariusz: Alfredo Botello, Chris Morgan
Obsada: Lucas Black

Opis dystrybutora: Samotnik odnalazł związek z obojętnym mu otaczającym światem jedynie poprzez nielegalne wyścigi samochodów, które nie przysporzyły mu popularności wśród lokalnych przedstawicieli władzy. Chcąc uniknąć kary więzienia, Shaun został „oddelegowany z kraju” i wysłany do Tokio, gdzie przychodzi mu dzielić niewielkie mieszkanie w zapuszczonej dzielnicy miasta z pracującym dla wojska ojcem.

https://www.youtube.com/watch?v=mgb-T6PvuvY


Władcy wszechświata (Masters of The Universe)

17.10 TNT

Fantasy, Sci-Fi, Przygodowy, USA, 106 min
Reżyseria: Gary Goddard
Scenariusz: David Odell, Stephen Tolkin, Gary Goddard
Obsada: Dolph Lundgren

Opis dystrybutora: Podczas walki ze złowieszczym Szkieletorem, He-Man i jego kompani otwierają portal do innego wymiaru i przenoszą się … na Ziemię! Z pomocą pary nastolatków muszą stawić czoła kalifornijskiej policji i pokonać wysłane w ślad za nimi oddziały Szkieletora, a przede wszystkim, muszą odnaleźć drogę powrotu do Eternii, zanim Szkieletor posiądzie całą moc Wszechświata. 

https://www.youtube.com/watch?v=raYkZH8KVyY


Zabójcza broń

21.00 TVN Fabuła

Komedia, Sensacyjny , USA, 112 min, premiera PL: 31 grudzień 1987
Reżyseria: Richard Donner 
Scenariusz: Shane Black
Obsada: Mel Gibson, Danny Glover

Opis dystrybutora: Martin Riggs nie jest zwyczajnym gliniarzem. Jego niemal samobójcza brawura w ściganiu przestępców czyni z niego „zabójczą broń”, dla tych wszystkich z którymi walczy, czasami i też dla tych, z którymi pracuje. Zaś Roger Murtaugh to typowy detektyw przed emeryturą, mający cudowną rodzinę, piękny dom i pensje, której nie chce stracić. Wyobraźcie sobie jego przerażenie gdy dowiaduje się, że jego partnerem będzie właśnie Martin. Tych dwóch gliniarzy praktycznie wszystko dzieli a łączy tylko jedno: absolutna niechęć do współpracy ze swoim partnerem.

https://youtu.be/rZ-DwAa47lA


Na antenie pojawią się także kolejne odcinki seriali i programów rozrywkowych, jak Singielka (20:55; TVN), Druga szansa (21:30; TVN), Na wspólnej (20:15; TVN) czy Galileo (22:00, 23:00 TV4). Warto też wspomnieć o emisji The Walking Dead (FOX HD o godzinie 22:00).

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?