AdvertisementProgram TV – Kapitan Ameryka, Slumdog i Whiplash dziś w telewizji! (wtorek 29.11)

We wtorkowym zestawieniu Movies Room znajdziecie aż 3 wielkie hity ostatnich lat. Są to: pierwsza część przygód Kapitana Ameryki w ramach Marvel Cinematic Universe, oskarowe arcydzieło Slumdog, milioner z Ulicy i po raz kolejny jeden z najlepszych filmów 2014 roku, Whiplash.

Slumdog, milioner z ulicy

20:05 Polsat

Dramat , Wielka Brytania, 120 min, premiera PL: 27 luty 2009
Reżyseria: Danny Boyle 
Scenariusz: Simon Beaufoy
Obsada: Dev Patel

Opis dystrybutora: Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji „Milionerów”. Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania… 

https://www.youtube.com/watch?v=AIzbwV7on6Q&t=35s


Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

22:05 Stopklatka

Akcja, Science Fiction, USA, 124 min, premiera PL: 05 sierpień 2011
Reżyseria: Joe Johnston 
Scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
Obsada: Chris Evans, Hayley Atwell, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones, Dominic Cooper

Opis dystrybutora: W 1941 roku świat jest targany działaniami wojennymi. Po niezliczonych próbach zaciągnięcia się do wojska i walki w Sprzymierzonych Siłach, pełen bojowego ducha Steve Rogers staje się uczestnikiem eksperymentalnego programu, który zamienia go w super-żołnierza zwanego Kapitanem Ameryka. W swoim nowym, muskularnym wcieleniu, Capitan Ameryka wraz z przyjacielem Bucky’m Barnesem i pewną siebie Peggy Carter, pod dowództwem pułkownika Chestera Phillipsa , prowadzą wojnę z okrutną organizacją HYDRA – tajną nazistowską dywizją naukową – kierowaną przez nikczemnego Red Skulla.

https://www.youtube.com/watch?v=JerVrbLldXw


Whiplash

22.50 TV6

Dramat , USA, 105 min, premiera PL: 02 styczeń 2015
Reżyseria: Damien Chazelle 
Scenariusz: Damien Chazelle
Obsada: Miles Teller, JK Simmons, Mellisa Benoist

Opis dystrybutora: Andrew Neiman jest 19-letnim perkusistą jazzowym marzącym o wielkości, niepewnym jednak tego czy jego marzenie kiedykolwiek się spełni. Naznaczony niepowodzeniem pisarskiej kariery ojca, Andrew za wszelką cenę pragnie dostać się do czołówki elitarnego konserwatorium. Pewnego wieczoru, Terence Fletcher, dyrygent znany zarówno ze swojego talentu pedagogicznego, jak i drastycznych metod nauczania, zauważa ćwiczącego na perkusji Andrew. Chociaż tego wieczoru Fletcher zamienia z chłopcem zaledwie kilka słów, zapala w nim iskrę pasji. Ku zaskoczeniu Andrew, następnego dnia Fletcher prosi go o dołączenie do swojego zespołu. Ta jedna decyzja zmienia na zawsze życie młodego człowieka. 
Początkowo, Andrew jest tylko „zmiennikiem”, a jego zadanie ogranicza się do przewracania stron z nutami „głównemu” perkusiście. Podczas konkursu, w którym ma zagrać zespół, okazuje się, że wskutek przypadku czy też sabotażu głównemu perkusiście giną nuty. Andrew, który nauczył się ich na pamięć ma szansę zagrać. Chociaż zraża to do niego kolegów z zespołu, wygrywają konkurs, a Andrew zostaje nowym pupilkiem Fletchera. 
Dzięki akceptacji nauczyciela, Andrew w końcu zbiera się na odwagę i zaprasza na randkę Nicole, kasjerkę z lokalnego kina, w której się do tej pory skrycie kochał. Na randce, Andrew jest jednak tak bardzo pochłonięty muzyką, że stanowi to zagrożenie dla jego najbardziej szczerych romantycznych uniesień. 
Niemal maniakalne wysiłki Andrew zmierzające do osiągnięcia perfekcji są dodatkowo napędzane balansującą na krawędzi taktyką psychologiczną Fletchera. Rodzina Andrew ledwie poznaje ogarniętego obsesją, siedzącego przy stole z kamienną twarzą młodego człowieka. Im bardziej zbliża się do perfekcji tym węższe staje się grono jego przyjaciół, a ostatecznie pozostaje mu tylko Fletcher. I nawet ta relacja zostaje zagrożona przez olbrzymie ambicje Andrew. 
Filmowa podróż, którą można alternatywnie postrzegać jako pogrążanie się w szaleństwie lub wznoszenie ku wielkości osiągnie swoje crescendo na scenie Carnegie Hall, która nigdy nie wybacza.

https://www.youtube.com/watch?v=zIP_gtjDtfE


Zabójcza broń 2

21:00 TVN Fabuła

Komedia kryminalna, USA, 114 min, premiera PL: 30 grudzień 1989
Reżyseria: Richard Donner 
Scenariusz: Jeffrey Boam
Obsada: Danny Glover, Mel Gibson

Opis dystrybutora: Para diametralnie różniących się od siebie charakterami policjantów zostaje tym razem wmieszana w wojnę narkotykową południowoafrykańskich dyplomatów. Czy uda im się ochronić koronnego świadka oskarżenia?


Obce ciało

22.50 TVP 1

Dramat , Fabularny, Polska, Włochy, Rosja, premiera PL: 05 grudzień 2014
Reżyseria: Krzysztof Zanussi 
Scenariusz: Krzysztof Zanussi
Obsada: Agata Buzek, Agnieszka Grochowska, Weronika Rosati, Riccardo Leonelli

Opis dystrybutora: Angelo i Kasia poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej Focolari, gdzie połączyła ich miłość i wiara w Boga. Ich związek przerywa powrót dziewczyny do Polski i decyzja o wstąpieniu do klasztoru. Angelo przyjeżdża do Warszawy, żeby nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna i cyniczna Kris przy pomocy swojej asystentki Miry. W korporacyjnej rzeczywistości, głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując swoją władzę, bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych, ale jednocześnie jest zafascynowana jego wiarą.

https://youtu.be/yfVvN7HfJI8?list=UUpBSoEzBOZkbhzonTh8dWOw


Dziewiąte wrota

21.00 TNT

Horror, Francja, Hiszpania, USA, 133 min, premiera PL: 04 luty 2000
Reżyseria: Roman Polański 
Scenariusz: Roman Polański, John Brownjohn, Enrique Urbizu
Obsada: Johnny Depp, 

Opis dystrybutora: Dean Corso jest nowojorskim bibliofilem, który specjalizuje się w odnajdywaniu bezcennych pierwodruków i niedostępnych wydań dla kolekcjonerów gotowych zapłacić za nie każdą cenę. Łączy rozległą wiedzę z bezpośrednimi manierami i wprawnym okiem. Jest przy tym nieco cyniczny i odrobinę amoralny – aby osiągnąć zamierzony cel, nie cofnie się przed niczym. Gdy w grę wchodzi oszustwo, nie waha się ani chwili. 

Corso otrzymuje niezwykłe zlecenie od wydawcy Borisa Balkana, który w swej klimatyzowanej bibliotece gromadzi wyłącznie dzieła poświęcone diabłu. Balkan wszedł ostatnio w posiadanie długo poszukiwanego egzemplarza satanicznej księgi zatytułowanej „Dziewięć wrót Królestwa Cieni”. Na świecie zachowały się zaledwie trzy egzemplarze „Dziewięciu wrót” i Balkan jest przekonany, że tylko jeden z nich jest w pełni autentyczny. Zrobi wszystko, żeby go zdobyć.

https://www.youtube.com/watch?v=IKc1n-nIIx0


Na antenie pojawią się także kolejne odcinki seriali i programów rozrywkowych, m.in. Komisja Morderstw (21.25 TVP 1), Firmowe ewolucje (22.50 TVP 1), Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia (20.05 Polsat), Top Model (21.30 TVN) czy Singielka (20:55 TVN).

Źródła: TeleTydzień, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?