Advertisement
Advertisementpixel

Program TV – Bogowie, 8. mila i Hannibal dziś w telewizji (środa 30.11.2016)

Dziś w zestawieniu Movies Room panuje ogromna różnorodność. Przeróżne dramaty, horror, kontynuacja filmu z lat ’80 z Adamczykiem w głównej roli i kultowy polski film.

 Hannibal

20.00 TV Puls

Thriller, USA, Wielka Brytania, 131 min, premiera PL: 27 lipiec 2001
Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: David Mamet, Steven Zaillian
Obsada: Anthony Hopkins, Julianne Moore, Gary Oldman, Ray Liotta

Opis dystrybutora: Kontynuacja „Milczenia owiec”. Minęło 10 lat. Dla doktora Hannibala Lectera były one szczęśliwe. Udana ucieczka z więzienia otworzyła nowy etap w jego życiu. Korzysta z pełni wolności w słonecznej Italii, choć myślami wciąż powraca do kobiety, która wywarła na nim piorunujące wrażenie, agentce FBI. Kiedy Lecter budzi się z letargu, zaczyna popełniać kolejne morderstwa. We Florencji wpada na jego trop inspektor Pazzi. Żądny sławy i pieniędzy, postanawia sprzedać informację o poszukiwanym mordercy Masonowi Vergerovi – milionerowi i byłemu pacjentowi Lectera, okaleczonemu przez niego w okrutny sposób. Verger chce się zemścić na Lecterze; postanawia wywabić go z kryjówki przy pomocy pięknej agentki Starling.
 

8. mila

21.00 AXN Spin

Dramat , Muzyczny, Niemcy, USA, 110 min, premiera PL: 17 styczeń 2003
Reżyseria: Curtis Hanson 
Scenariusz: Scott Silver
Obsada: Eminem

Opis dystrybutora: Detroit, 1995 rok – atrakcyjne marzenia o przemysłowej potędze miasta ustąpiły miejsca ekonomicznej i rasowej segregacji. 8. mila to droga na granicy miasta, która rozdziela część miejską od podmiejskiej, białą od czarnej i lepiej jej nie przekraczać. Dla takich jak Jimmy Smith, Jr. hip-hop to jedyna rzecz, która stoi pomiędzy nim a totalną pustką. Wraz z kolegami zmaga się z szarą codziennością, a wieczory spędza w klubach hip-hopowych, w których najlepsi raperzy walczą ze sobą o prym i szacunek wśród rówieśników.

W mało poetyckim świecie Jimmy’ego i jego zespołu Three One Third rymy są jak broń, a słowa mają za zadanie ranić. Zwycięży przecież ten, kto jest najlepszy, najszybszy, najbardziej błyskotliwy.

https://www.youtube.com/watch?v=TRZXaEl9fPo


Bogowie

23.00 TVN

Dramat , Biograficzny, Fabularny, Polska, , premiera PL: 10 październik 2014
Reżyseria: Łukasz Palkowski 
Scenariusz: Krzysztof Rak
Obsada: Tomasz Kot, Kinga Preis, Sonia Bohosiewicz, Jan Englert

Opis dystrybutoraOpowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To film o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Religę w Zabrzu. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. Jaką cenę musiał zapłacić za sukces?

https://www.youtube.com/watch?v=1biE4cOrDPE


Godziny szczytu

23.30 TNT

Akcja, Komedia kryminalna, USA, 97 min, premiera PL: 26 marca 1999
Reżyseria: Brett Ratner 
Scenariusz: Ross LaManna, Jim Kouf

Opis dystrybutora:Gdy jedni gadają …inni działają! Jackie Chan i Chris Tucker prezentują wybuchową mieszankę ciosów i ciętego języka w kultowej już komedii przepełnionej dowcipem i akcją! Zderzenie kultur i nieposkromione temperamenty dwóch policjantów z zupełnie innych światów, to nic w porównaniu z odkryciem, że łączy ich jedna wspólna rzecz: nie mogą znieść siebie nawzajem! Czas ucieka a oni muszą połączyć siły, by złapać przestępców – jeśli się wcześniej sami nie pozabijają!

https://www.youtube.com/watch?v=JMiFsFQcFLE


Ghost Rider 2

19.00 Polsat Film

Akcja, Fantasy , USA, Emiraty Arabskie, 95 min, premiera PL: 13 kwiecień 2012
Reżyseria: Mark Neveldine, Brian Taylor 
Scenariusz: Scott M. Gimple, Seth Hoffman, David S. Goyer
Obsada: Nicolas Cage, Idris Elba

Opis dystrybutora: Chciał oszukać przeznaczenie. Wydawało mu się, że jest Bogiem. Został najgorętszym bohaterem roku. Johny Blaze powraca w spektakularnym stylu, tym razem ścigając demony! Szybkie motocykle, nieziemskie kaskaderskie ewolucje i bohaterowie z piekła rodem sprawiają, że widz zabrany zostaje na piekielnie ostrą przejażdżkę.

https://youtu.be/ICm8rute5lU


Na antenie pojawią się także kolejne odcinki seriali i programów rozrywkowych, m.in. Hit, Hit Hurra! (20.30 TVP 1), Azja Express (21.30 TVN) czy Top Chef. Gwiazdy od kuchni (20:40 Polsat).

Źródła: TeleTydzień, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?