Program TV – Pitch Black, Helikopter w ogniu i Zaginiony w akcji dziś w telewizji!

W zestawieniu najciekawszych filmów na Movies Room na sobotę 26.11 mamy pierwszą cześć serii o nielegalnych wyścigach samochodwych, polską komedię sprzed 8 lat i remake klasycznego serialu kryminalnego w formie filmu pełnometrażowego.

Pitch Black

20.30 TVP 1

Akcja, Science Fiction, Australia, USA, 109 min, premiera PL: 02 czerwiec 2000
Reżyseria: David Twohy 
Scenariusz: Jim Wheat, Ken Wheat, David Twohy
Obsada: Vin Diesel

Opis dystrybutora: Statek kosmiczny, na pokładzie którego znajduje się eskortowany do więzienia groźny przestępca, rozbija się na nieznanej planecie. Z załogi przeżywa tylko pilot Carolyn Fry, z pasażerów – kilku podróżnych oraz więzień Riddick i jego stróż Johns. Planeta wydaje się niezamieszkała, ale to tylko pozór. Opuszczone, porzucone w pośpiechu zabudowania i tunel wypełniony ludzkimi kośćmi dowodzą czego innego. Zapada noc, która trwa tu ponad dwadzieścia lat. Wraz z mrokiem budzą się krwiożerczy drapieżnicy. Odpowiedzialna za swych pasażerów Carolyn musi podjąć decyzję, komu zaufać – nierozważnemu stróżowi prawa czy jego podopiecznemu, na wpół oslepionemu, lecz znakomicie widzącemu w ciemnościach Riddickowi.

https://www.youtube.com/watch?v=fIeSV4i7bxQ


Helikopter w ogniu

23.20 Polsat Film

Dramat , Wojenny, USA, 144 min, premiera PL: 22 marzec 2002
Reżyseria: Ridley Scott 
Scenariusz: Ken Nolan
Obsada: Josh Harnett, Ewan McGregor, Eric Bana

Opis dystrybutoraW 1993 r. do Somalii wysłano elitarne oddziały amerykańskich żołnierzy. Powierzono im kluczową misją pojmania miejscowego dygnitarza wojskowego, pod którego rządami zmarły z głodu setki tysięcy Somalijczyków. Operacja nie powiodła się i Amerykanie zmuszeni byli walczyć o życie stawiając czoła przeważającym siłom wroga. 

https://youtu.be/2BP38770KNo


Zaginiony w akcji

20.00 Paramount Channel

Akcja, Kryminał, Niemcy, USA, 106 min, premiera PL: 21 wrzesień 2001
Reżyseria: Joseph Zito
Scenariusz: James Bruner
Obsada: Chuck Norris

Opis dystrybutora: W wietnamskiej niewoli ciągle pozostają amerykańscy żołnierze. Tylko jeden człowiek zdolny jest ich oswobodzić. W tym kipiącym akcją, trzymającym w nieustającym napięciu filmie występuje mistrz sztuk walki 
Pułkownik oddziałów specjalnych James Braddock otrzymuje zadanie uwolnienia przetrzymywanych w niewoli żołnierzy. Wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, imponując odwagą i brawurą Braddock stawia czoła oddziałom wietnamskiej armii. Pomagają mu pracownica departamentu Stanu i dawny kolega z armii.

https://www.youtube.com/watch?v=eeeBh7SD7dQ


Odlot

20.00 Disney XD

Animowany, Komedia, Przygodowy, USA, 96 min, premiera PL: 16 październik 2009
Reżyseria: Pete Docter, Bob Peterson 
Scenariusz: Pete Docter, Bob Peterson

Opis dystrybutora: Siedemdziesięcioośmioletni Carl Fredricksen, emerytowany sprzedawca balonów, spełnia swe wielkie życiowe marzenie o przygodzie – za pomocą setek balonów przekształca swój dom w wielki pojazd powietrzny i odlatuje do Ameryki Południowej. Ale przypadkiem zabiera nieplanowanego pasażera, ośmioletniego skauta Russella, pełnego nieuzasadnionego optymizmu, lecz wyjątkowo niezręcznego. Razem przeżywają mnóstwo zaskakujących i niespodziewanych przygód…

https://www.youtube.com/watch?v=VR3z1jOMQCQ


Na antenie pojawią się także kolejne odcinki seriali i programów rozrywkowych, jak Mam talent (20:00 TVN), The Voice of Poland (20:05; 21:10 TVP 2), Galileo (19:00 TV 4), Policjantki i policjanci (20:00; 21:00 TV 4) i Twoja twarz brzmi znajomo (22:05 Polsat). 

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?