Amazon Prime Video już w ponad 200 krajach! Wyzwanie dla Netflixa?

Netflix wreszcie ma poważną konkurencję? Amazon Prime Video wkroczył na globalny rynek i jest teraz dostępny w ponad 200 krajach na świecie, w tym w Polsce.

W styczniu dostęp do Netflixa uzyskali internauci z ponad 130 nowych krajów. O usłudze streamingowej Amazona głośno zrobiło się natomiast za sprawą przekonania twórców dawnego Top Gear do kontynuowania dzieła właśnie na ich platformie. Abonenci Amazon Video Prime mogą tym samym od jakiegoś czasu oglądać The Grand Tour. Seria jest obecnie na czwartym, z planowanych dwunastu odcinków. Powrotowi Clarksona, Maya i Hammonda towarzyszyła oczywiście odpowiednia otoczka medialna.

https://www.youtube.com/watch?v=6W8DU8xzvo4

Teraz Amazon znacznie poszerza zakres swojej działalności, ponadto na start przygotował oczywiście specjalną ofertę. Aby zapoznać się z repertuarem platformy można skorzystać z 7-dniowego darmowego okresu próbnego? Co później? Przez pierwsze pół roku będzie trzeba zapłacić 2,99 euro za miesiąc, natomiast później kwota ta wzrośnie do 5,99 euro. Wspomniany Netflix oferuje z kolei w tej chwili trzy pakiety, w cenach 34, 43 i 52 zł za miesiąc.

Odwiedź stronę Amazon Prime Video

Serwis będzie też oczywiście dostępy w aplikacji na Androida i iOS. Co ciekawe, dostępne jest także ściąganie materiałów offline – coś, czym Netflix może pochwalić się dopiero od niedawna.

the grand tour

Zobacz również: The Grand Tour wyprzedza Grę o Tron… na torrentach

Wykypując dostęp do Amazon Prime Video zyskujemy prawo do oglądania nie tylko The Grand Tour, ale też wielu innych świetnych programów i seriali. W ofercie znajdują się między innymi The Man in the High Castle, Transparent, Mozart in the Jungle i Tumble Leaf.

Nie ma jeszcze dostępnych żadnych wiarygodnych danych na temat tego, jak wiele osób zdecydowało się na nową usługę Amazona. Oczywiście dopiero teraz, gdy jej zasięg jest porównywalny do Netflixa wyniki te będzie można jakkolwiek ze sobą zestawiać, ale poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoka. Netflix ma obecnie około 86.7 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

źródło: techcrunch.com / ilustracja wprowadzenia: primevideo.com

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?