Advertisement

Program TV – Ocean’s Eleven i Twelve, Piękny umysł dziś w telewizji! (czwartek 15.12.2016)

Dziś w zestawieniu Movies Room znajdziecie kilka ciekawych filmów. Poczynając od kultowego filmu z Seanem Connerym na podstawie powieści Clancy’ego, przez Szybkich i Wściekłych w Japonii a na dość nowym, wysokobudżetowym filmie o Mojżeszu kończąc. Zachęcam do czytania i oglądania.

 Piękny umysł

20.00 Paramount Channel

Dramat , Biograficzny, USA, , premiera PL: 01 marzec 2002
Reżyseria: Ron Howard 
Scenariusz: Akiva Goldsman
Obsada: Rusell Crowe

Opis dystrybutora: Przejmująca historia życia geniusza matematycznego, zainspirowana biografią amerykańskiego naukowca – Johna Forbesa Nasha, Jr. Przystojny i znany ze swojego ekscentrycznego zachowania Nash dość wcześnie dokonał zadziwiającego odkrycia naukowego, stając tym samym u progu międzynarodowej kariery. Jego fantastyczne pasmo sukcesów i nagłe wyniesienie na wyżyny intelektualne zostały poważnie podkopane w momencie zdiagnozowania u Nasha symptomów schizofrenii. 
Stawiając czoła przeciwnościom, które niejeden znakomity umysł doprowadziły do załamania, Nash z pomocą swojej oddanej żony Alicjipróbuje zwalczyć chorobę. Po wielu latach zmagań, jego siła i wytrwałość zatriumfowały. W 1994 roku Nash uhonorowany został Nagrodą Nobla. Żywa legenda – John Nash nadal prowadzi swoją pracę naukową.

https://www.youtube.com/watch?v=nIR3wj9Ssaw


Titanic część 2

20.05 Polsat

Przygodowy, Dramat , Historyczny, USA, 194 min, premiera PL: 13 kwiecień 2012
Reżyseria: James Cameron 
Scenariusz: James Cameron
Obsada: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet

Opis dystrybutora: Jake i Rose, para młodych kochanków, poznają i zakochują się podczas dziewiczego rejsu „niezatapialnego” transatlantyku Titanic. Nie dane im było jednak zaznać pełni szczęścia i miłosnych uniesień. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie o życie. Reżyser stworzył nieporównywalne z niczym dzieło, po mistrzowsku żonglując uczuciami swoich bohaterów, miłość przeplatając z nienawiścią, hart ducha i odwagę konfrontując z podłością i tchórzostwem w obliczu wielkiej katastrofy i sprawiając, że film „Titanic” to istny triumf kinematografii. 

https://youtu.be/xDZd7vbm2dc


Ocean’s Twelve: Dogrywka

21.55 TNT

Komedia kryminalna, USA, 125 min, premiera PL: 14 styczeń 2005
Reżyseria: Steven Soderbergh 
Scenariusz: George Nolfi
Obsada: George Clooney, Brad Pitt
 
Opis dystrybutora: Minęły trzy lata odkąd Danny Ocean i jego ludzie – na czele z karcianym asem Rusty Ryanem, kieszonkowcem Linusem Caldwellem, specjalistą od materiałów wybuchowych Basherem Tarrem i rozpruwaczem sejfów Frankiem Cattonem – dokonali jednego z najbardziej udanych i lukratywnych skoków w historii, pozbawiając bezwzględnego właściciela kasyn, Terry’ego Benedicta każdego centa, przechowywanego w skarbcu jego kasyna.

Po podziale 160 milionów, każdy członek ekipy Oceana próbował wieść proste, legalne życie… Co, ku zmartwieniu żony Danny’ego, Tess, okazało się niezbyt proste. Nagle ktoś łamie Zasadę Numer Jeden i wydaje bandę Benedictowi. Kończy się ich spokojne życie. Benedict chce odzyskać swoje 160 milionów – plus odsetki – albo…

Poza tym, o czym szybko przekona się ekipa Danny’ego, Benedict nie jest jedyną wpływową osobą na świecie, która szuka Jedenastki Oceana…

https://www.youtube.com/watch?v=bkYCR677_OQ


Ocean’s Eleven

18.40 TNT

Kryminał, Thriller, USA, 116 min, premiera PL: 05 kwiecień 2002
Reżyseria: Steven Soderbergh 
Scenariusz: Ted Griffin, George Clayton Johnson, Jack Golden Russell, Harry Brown, Charles Lederer
Obsada: George Clooney, Brad Pitt

Opis dystrybutora: Jak zwykle, przestrzega trzech reguł – nikt nie zostaje ranny, kradnie tylko tym, którzy na to zasługują i działa tak, jakby nie miał nic do stracenia. Mówiąc krótko, Danny planuje najbardziej skomplikowany i wymyślny w historii skok na kasyno. Danny wybiera zespół 11 specjalistów – wśród nich są karciany as, doskonały kieszonkowiec i specjalista od wszelkiego rodzaju wybuchów.

https://www.youtube.com/watch?v=n3epi9hPbqQ

Źródła: TeleTydzień, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?