Program TV – Niesamowity Spider-Man, Wielka Szóstka i Helikopter w ogniu dziś w telewizji! (niedziela 18.12)

Dziś w zestawieniu Movies Room znajdziecie kilka ciekawych filmów. Poczynając od kultowego filmu z Seanem Connerym na podstawie powieści Clancy’ego, przez Szybkich i Wściekłych w Japonii a na dość nowym, wysokobudżetowym filmie o Mojżeszu kończąc. Zachęcam do czytania i oglądania.

 Niesamowity Spider-Man

19.15 AXN

Akcja, Science Fiction, USA, 136 min, premiera PL: 04 lipiec 2012
Reżyseria: Marc Webb 
Scenariusz: Alvin Sargent, Steve Kloves, James Vanderbilt
Obsada: Andrew Garfield, Emma Stone

Opis dystrybutora: Nowa obsada, nowy reżyser, nowa historia. Czy zupełnie nowe podejście do najbardziej kasowego komiksu wszech czasów się powiedzie? Jak widać na przykładzie serii o Bondzie, odświeżenie tematu może okazać się wielkim sukcesem. Peter Parker tym razem uczy się jeszcze w liceum. Musi pogodzić się z tym, kim się stał, i wybaczyć sobie śmierć wuja, którego – tak mu się wydaje – mógł uratować.

https://youtu.be/TZpLNaHFbN0


Wielka szóstka

20.10 TVN

Animowany, Komedia, Science Fiction, USA, 102 min, premiera PL: 28 listopad 2014
Reżyseria: Don Hall, Chris Williams 
Scenariusz: Jordan Roberts, Robert L. Baird, Daniel Gerson

Opis dystrybutora: Pełna humoru opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy młodym geniuszem Hiro a jego robotem o wielkiej posturze i wielkim sercu, Baymaxem. Wypadek podczas pokazów robotyki staje się początkiem serii wydarzeń zagrażających bezpieczeństwu całego miasta San Fransokyo. Pragnąc odkryć źródło zagrożenia i aby zapobiec zbliżającej się katastrofie, Hiro wraz z przyjaciółmi – nieustaraszoną ryzykantką, neurotycznym miłośnikiem porządku, genialną chemiczką, zwariowanym fanem komiksów oraz nieco nadopiekuńczym Baymaxem – tworzy Wielką Szóstkę ultranowoczesnych bohaterów. Czy nowoczesne technologie i przyjaźń wystarczą, by pokonać tajemniczego przeciwnika?

https://www.youtube.com/watch?v=vejLaX_UiE8


Helikopter w ogniu

22.05 Polsat

Dramat , Wojenny, USA, 144 min, premiera PL: 22 marzec 2002
Reżyseria: Ridley Scott 
Scenariusz: Ken Nolan
Obsada: Josh Harnett, Ewan McGregor, Eric Bana

Opis dystrybutoraW 1993 r. do Somalii wysłano elitarne oddziały amerykańskich żołnierzy. Powierzono im kluczową misją pojmania miejscowego dygnitarza wojskowego, pod którego rządami zmarły z głodu setki tysięcy Somalijczyków. Operacja nie powiodła się i Amerykanie zmuszeni byli walczyć o życie stawiając czoła przeważającym siłom wroga. 

https://youtu.be/2BP38770KNo


Zabójcza broń

21.00 TNT

Komedia, Sensacyjny , USA, 112 min, premiera PL: 31 grudzień 1987
Reżyseria: Richard Donner 
Scenariusz: Shane Black
Obsada: Mel Gibson, Danny Glover

Opis dystrybutora: Martin Riggs nie jest zwyczajnym gliniarzem. Jego niemal samobójcza brawura w ściganiu przestępców czyni z niego „zabójczą broń”, dla tych wszystkich z którymi walczy, czasami i też dla tych, z którymi pracuje. Zaś Roger Murtaugh to typowy detektyw przed emeryturą, mający cudowną rodzinę, piękny dom i pensje, której nie chce stracić. Wyobraźcie sobie jego przerażenie gdy dowiaduje się, że jego partnerem będzie właśnie Martin. Tych dwóch gliniarzy praktycznie wszystko dzieli a łączy tylko jedno: absolutna niechęć do współpracy ze swoim partnerem.

https://youtu.be/rZ-DwAa47lA


Zawód: Szpieg

22.00 AXN

Thriller, USA, Niemcy, Japonia, Francja, 126 min, premiera PL: 12 kwiecień 2002
Reżyseria: Tony Scott 
Scenariusz: Michael Frost Beckner, David Arata
Obsada: Robert Redford, Brad Pitt

Opis dystrybutora: Jest rok 1991 – weterana CIA, oficera Nathana Muira dzielą właściwie dni od przejścia na zasłużoną emeryturę. I właśnie w tym momencie otrzymuje wiadomość, że jego były podopieczny Tom Bishop zwany „Boy Scout” znalazł się w poważnych tarapatach. Zatrzymany w zagranicznym więzieniu pod zarzutem szpiegostwa, zachowujący się w sposób niesubordynowany Bishop, w ciągu zaledwie 24 godzin ma pożegnać się z tym światem. Obawiając się międzynarodowego rozgłosu i związanego z nim skandalu, decydenci CIA sądzą, że próba odbicia ich pracownika może być tym razem zbyt ryzykowna. A zatem wszystko pozostaje w rękach Muira.

https://www.youtube.com/watch?v=M1f0c3utHGI

Źródła: TeleTydzień, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?