ABC stworzy serial o zamachu na World Trade Center

Nowy serial ABC będzie opierał się o książkę Fall and Rise: The Story of 9/11 autorstwa Mitchella Zuckoffa. Ukaże się dopiero w 2021 roku, na dwudziestolecie od czasu zamachu.

Projektem zajmie się Mark Boal. Temat, z którym się zmierzy jest mu dobrze znany. Do tej pory uczestniczył jednak w opowiadaniu o jego konsekwencjach. Współpracował jako scenarzysta i producent z Kathryn Bigelow przy The Hurt Locker i Wrogu Numer Jeden. Teraz zajmie się samą przyczyną dalszych historycznych wydarzeń. Serial dla ABC będzie adaptacją książki Fall and Rise: The Story of 9/11, która przedstawiała tragiczne wydarzenia z 11 września z perspektywy różnych osób. Pojawiały się w niej relacje rodzin ofiar, strażaków, pracowników Pentagonu, czy przypadkowych obserwatorów.

Fot. kadr z filmu The Hurt Locker

Zobacz również: The Cave, czyli o podziemnym szpitalu w ogarniętej wojną Syrii

Wsparcie producenckie dla ABC zapewni Lionsgate i 3 Arts Entertainment. Serial pojawi się dopiero w 2021 roku, ponieważ będzie antologią wydaną na 20 rocznicę zamachów. Mark Boal odpowie za scenariusz oraz nadzór nad całym serialem. W swojej karierze był on już kilkukrotnie nominowany do Oscara. Nagrodę tę udało mu się w końcu zdobyć za scenariusz do The Hurt Locker.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. Jeff Vespa

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?