Agnieszka Grochowska w centrum nowej zapowiedzi serialu Nielegalni

Prezentujemy czwarty teaser produkcji Canal+ Nielegalni. Zapowiedź skupia się na postaci oficer wywiadu Ewy Dębskiej, w którą w serialu wciela się Agnieszka Grochowska.

Canal+ ujawnił również miesiąc, w którym zadebiutuje telewizyjna ekranizacja powieści szpiegowskich Vincenta V. Severskiego. Data premiery Nielegalnych została wyznaczona na październik.

Oficjalny opis: Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Konrad natychmiast uruchamia Travisa, polskiego szpiega zakonspirowanego w mińskim KGB, by zdobył informacje wywiadowcze, które udaremnią plan terrorystów. Sprawę komplikuje fakt, że Travis został właśnie zdekonspirowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Z misją jego natychmiastowej ewakuacji rusza do Mińska Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Oficerowie Agencji Wywiadu muszą za wszelką cenę przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu. Wszystkie drogi prowadzą więc do Mińska. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem.

Zobacz również: Seryjny morderca we Wrocławiu. Nowy zwiastun serialu Ślad

W rolę głównego bohatera Nielegalnych, Konrada Wolskiego, wcieli się Grzegorz Damięcki (Belfer, Podatek od miłości). W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Sylwię Juszczak, Filipa Pawiaka, Agnieszkę Grochowską i Adama Woronowicza, Andrzeja Seweryna, Tomasza Schuchardta, Ireneusza Czopa oraz aktorów międzynarodowych: Synnøve Macody Lund, Sergeya Frolova czy  Fatimę Gorbenko.

Twórcami serialu są: reżyserzy Leszek Dawid (odcinki 1-5) i Jan P. Matuszyński (odcinki 5-10), oraz operatorzy Piotr Sobociński jr i Kacper Fertacz. Za scenariusz do NIELEGALNYCH odpowiadają Maciej Kubicki, Bartosz Staszczyszyn oraz Dorota Jankojć-Poddębniak . Producentem wykonawczym serialu jest firma TELEMARK Anna Kępińska i Maciej Kubicki (Bez tajemnic, Pakt, Uwikłani).

Serial dostępny będzie tylko w CANAL+ i CANAL+ 4K Ultra HD.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?