Altered Carbon – powrót oryginalnego Kovacsa w 2. sezonie potwierdzony

Pierwsza odsłona adaptacji bestselleru Richarda Morgana zyskała sporą popularność, choć z pewnością podzieliła wielu widzów na tych, którzy zostali wciągnięci w gęsty, cyberpunkowy klimat serialu oraz tych, którym nie w smak były mielizny scenariuszowe, kilka drastycznych zmian względem pierwowzoru czy mało charyzmatyczny występ Joela Kinnamana. Powstaje jednak sezon drugi z nieco zmienioną obsadą i co jakiś czas możemy usłyszeć o nowych wieściach z planu.

Na pewno w Altered Carbon zobaczymy Willa Yun Lee. W 1. sezonie występował on w roli Takeshiego Kovacsa w swej macierzystej powłoce (przypominamy, ze Kinnaman grał rzeczonego protagonistę w „pożyczonym” ciele innej osoby). Zakłada się zatem, że i tym razem wystąpi w retrospekcjach. Oczywiście jego rola może zostać nieco rozszerzona – w końcu technologia w serialu mogłaby go przywrócić w jeszcze innym charakterze. Twórcy zaś od samego początku podchodzą bardzo luźno do wątków przedstawionych w książce Morgana. Możemy więc spodziewać się wielu niespodzianek.

altered

kadr z serialu Altered Carbon

Zobacz również: Altered Carbon – gwiazda Power w 2. sezonie serialu

Altered Carbon to serial stworzony na podstawie cyberpunkowej powieści o tym samym tytule napisanej przez Richarda Morgana. Akcja produkcji rozgrywa się w odległej przyszłości. Ludzką świadomość można zamienić w postać cyfrową i przenieść z ciała do ciała. Pierwszy sezon skupia się na zamordowanym najbogatszym człowieku świata, Laurensie Bancroft. Bogacz przywraca do życia byłego żołnierza elitarnej jednostki, Takeshiego Kovacsa, by ten zbadał sprawę jego śmierci. W zamian Kovacs dostaje szansę na drugie życie.

Twórczynią serialu jest Laeta Kologridis (Wyspa TajemnicAlita: Battle Angel).  Odcinek pilotowy wyreżyserował Miguel Sapochnik (Gra o Tron, Iron Fist). W pierwszym sezonie, który zadebiutował na Netflixie 2 lutego, występują: Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda, Renee Elise Goldsberry, Dichen Lachman, Will Yun Lee.

Póki co nie wiemy jeszcze

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?