Altered Carbon – zapowiedź 2. sezonu adaptacji bestsellerowego cyberpunku!

Pojawił się wreszcie pierwszy teaser Altered Carbon, bazujący na prozie Richarda Morgana.

Zapowiedź zawiera spis trzonu obsady. I tak Anthony Mackie zastąpi Joela Kinnamana w roli Takeshiego Kovacsa (w ramach fabuły związanej z drugą częścią książkowej trylogii), dołączy także m.in. znana z Luke’a Cage’a i Iron Fista Simone Missick, Dina Shihabi oraz Torben Liebrecht. Po wyświetlonych imionach postaci jest już w zasadzie jasne, że 2. sezon podąży za kontynuacją powieści.

Zobacz również: Powstanie 2. sezon Nawiedzonego domu na wzgórzu!

Altered Carbon to serial stworzony na podstawie cyberpunkowej powieści o tym samym tytule napisanej przez Richarda Morgana. Akcja produkcji rozgrywa się w odległej przyszłości. Ludzką świadomość można zamienić w postać cyfrową i przenieść z ciała do ciała. Pierwszy sezon skupia się na zamordowanym najbogatszym człowieku świata, Laurensie Bancroft. Bogacz przywraca do życia byłego żołnierza elitarnej jednostki, Takeshiego Kovacsa, by ten zbadał sprawę jego śmierci. W zamian Kovacs dostaje szansę na drugie życie.

Twórczynią serialu jest Laeta Kologridis (Wyspa TajemnicAlita: Battle Angel).  Odcinek pilotowy wyreżyserował Miguel Sapochnik (Gra o Tron, Iron Fist). W pierwszym sezonie, który zadebiutował na Netflixie 2 lutego, występują: Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda, Renee Elise Goldsberry, Dichen Lachman, Will Yun Lee.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kec pisze:

Nie wiem Mackie kompletnie nie pasuje mi do tej roli. To jest wg mnie przeciętny aktor i po tym jak grał Joel ciężko będzie pójść w jego ślady. Jestem w stanie przeboleć różnice książki/serial (w książce Kovacs był w ciele Araba) bo poprawość polityczny itd ale i tak sam Mackie nie leży mi w tej roli

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?