Amerykańscy Bogowie – powstanie 3. sezon serialu

Całkiem niedawno rozpoczął się 2. sezon serialu Amerykańscy Bogowie, który jest ekranizacją powieści Neila Gaimana. Pojawiła się oficjalna informacja, że twórcy zamierzają stworzyć także 3. sezon serialu. Zmienił się także showrunner serii, a został nim Charles Eglee, który pracował m.in. nad popularnym Dexterem.

Fabuła serialu Amerykańscy bogowie skupia się na mężczyźnie, który wychodzi z więzienia i zdobywa pracę, jako pracownik fizyczny u tajemniczego człowieka o osobliwym imieniu Mr. Wednesday. W trakcie ich podróży przez Stany Zjednoczone, Shadow zaczyna być świadom nadciągającej wojny pomiędzy starymi (tymi z mitologii) i nowymi (nowoczesna technologia) bogami.

Fot: Materiały promocyjne serialu

Zobacz również: Wiedźmin – nowe zdjęcia z planu!

Przypominamy, że sam Neil Gaiman jest konsultantem serii od początku. Popularny pisarz jest autorem wielu powieści fantastycznych, m.in. Dobrego omenu napisanego wraz z Terrym Pratchetem. W 2. sezonie produkcji Amerykańscy Bogowie grają O’Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Crispin Glover, Kristin Chenoweth, Yetide Badaki, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Orlando Jones, Kahyun Kim, Dean Winters i Devery Jacobs. Pierwszy sezon liczył 8 odcinków.

Źródło: Deadline/ Ilustracja wprowadzenia: Starz

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?