Andrew Lincoln wystąpi w szeregu filmów z uniwersum The Walking Dead dla AMC

Uwaga: tekst zawiera spoilery związane z serialem The Walking Dead.

Najnowszy epizod The Walking Dead przyniósł pewne zapowiadane, ale w dalszym ciągu szokujące dla fanów rozwiązania. Chodzi oczywiście o dotychczasową ikonę telewizyjnego widowiska, Ricka Grimesa. Wygląda jednak na to, że stacja AMC nie wypuści tak łatwo swojej wiodącej postaci.

Okazuje się, że są plany na filmy umiejscowione w świecie The Walking Dead. Zatem Andrew Lincoln już nie wystąpi w serialu – i zostało to jasno podkreślone przez odpowiadającego za uniwersum Scotta M. Gimple’a – ale z powodzeniem zagra trzech pełnometrażowych produkcjach. Twórcy są zdania, że aby historia Ricka była w pełni opowiedziana, potrzebne są właśnie filmy, które będzie można oglądać z domu, niczym na Netfliksie.

Akcja rozgrywać ma się jakiś czas po tym, jak helikopter zabrał wydawałoby się martwego Ricka. Zdjęcia mają być kręcone w zupełnie innym miejscu niż serial, będzie to też zupełnie odrębna historia. Wygląda więc na to, że AMC będzie starało się przedłużyć życie umierającej serii.

The Walking Dead

kadr z serialu The Walking Dead

Zobacz również: Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – nowe materiały promujące magiczne show!

W najnowszym sezonie spotkamy ocalałych półtora roku po zakończeniu wojny ze Zbawcami. To czas względnego spokoju pomiędzy grupami, które nadal pod przywództwem Ricka, współpracują ze sobą, próbując odbudować cywilizację. Jednak sielanka nie może trwać zbyt długo, bo świat, który znali szybko się zmienia i tam gdzie zniszczeniu ulegnie dzieło człowieka, wkraczać będą siły natury.
W miarę upływu czasu bohaterowie ponownie staną przed nieoczekiwanymi przeszkodami, niebezpieczeństwem i oczywiście zombie. Jednak prawdziwe zagrożenie, które na nich czeka, dopiero nadejdzie, a cywilizacja nad którą tak ciężko pracowali okazuje się być zagrożona.
Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu The Walking Dead

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?