Arcane – powstaje serial animowany od Riot!

Studio Riot Games zapowiedziało Arcane, czyli serial animowany rozgrywający się w uniwersum League of Legends. Premiera w 2020 roku.

Gigant odpowiedzialny na League of Legends z okazji dziesięciolecia powstania gry zapowiedział ogrom nowych produkcji o których mogliście przeczytać w poprzednim newsie. Tym razem czas na coś dla miłośników seriali, mianowicie Arcane, czyli animowana seria ze świata LoL’a.

Zobacz również: Dziesięciolecie League of Legends – Riot Games zapowiada nowe produkcje ze świata gry!

Jak dotąd niewiele wiadomo na temat nowej serii, ale krótkie streszczenie świadczy o tym że animacja przedstawi historię dwóch kultowych mistrzów League i tajemniczej mocy, która ich rozdzieli. Akcja serialu rozegra się w mieście Piltover, a także jego podmiejskiej dzielnicy, mianowicie Zaun. Data premiery pozostaje nieznana.

To jednak nie koniec informacji około filmowych, bowiem na Netflixie wylądował dokument League of Legends Origins, opowiadający fascynującą historię powstania gry, która stała się światowym fenomenem. Za reżyserię odpowiada nominowana do Oscara za Recycled Life Leslie Iwerks.

Źródło: Riot Games / Ilustracja wprowadzenia: Riot Games

Miłośnik piłki nożnej, kibic FC Barcelony i Roberta Kubicy, entuzjasta kina, seriali oraz gier komputerowych.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?