the old guard background Advertisement

Bandyci czasu w formie serialu trafią na platformę streamingową Apple!

Portal Deadline dotarł do informacji, z których wynika, że Bandyci czasu Terry’ego Gilliama otrzymają drugie życie w postaci serialu przeznaczonego na platformę streamingową Apple.

Terry Gilliam będzie producentem wykonawczym serialu Time Bandits (pol. Bandyci czasu), który wyprodukuje Anonymous Content, Paramount Television i Media Rights Capital. Warto przypomnieć, że w 1996 roku Gilliam wraz z Charlesem McKeownem przedłożyli dwa szkice scenariuszy będące sequelem zatytułowanym Time Bandits II. Miała to być opowieść o bandytkach i małej dziewczynce spotykających na swojej drodze Juliusza Cezara, Joannę D’Arc czy grupę piratów. Z kolei w 2001 roku doszło do ponownej współpracy Gilliama i McKeowna. Tym razem zamierzano opracować dwuczęściową miniserią będącą sequelem filmu stworzonego dla Hallmark Entertainment, której protagonistą był dorosły Kevin. Ostatecznie zarówno sequel, jak i miniseria telewizyjna nie zostały zrealizowane.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że Bandyci czasu byliby drugim projektem Terry’ego Gilliama przeniesionym na mały ekran. Pierwszym był obraz 12 małp z 1995 roku, który zrealizowała platforma SyFy.

Zobacz również: Ralph Fiennes wystąpi w Mr Vertigo realizowanym przez Terry’ego Gilliama

Opis filmu (na podstawie materiałów dystrybutora DVD): Rodziców Kevina bardziej interesują reklamy w telewizji niż wychowywanie własnego syna. Pewnego wieczoru wprost z szafy w pokoju chłopca wypada kilku karłów uciekających przed swoim Panem – Najwyższą Istotą. Dziwni przybysze są w posiadaniu skradzionej mapy z zaznaczonymi dziurami w czasie. Dzięki temu podróżują w czasoprzestrzeni i kradną co popadnie. Kevin przyłącza się do bandytów i odbywa niesamowitą podróż odwiedzając m.in. Napoleona (Ian Holm), Robin Hooda (John Cleese), króla Agamemnona (Sean Connery) i innych…

Scenarzystami filmu Bandyci czasu byli Terry Gilliam i Michael Palin. Obraz okazał się kasowym sukcesem, który zarobił ponad 42 mln dolarów (mając budżet w wysokości 5 mln dolarów). W 1981 roku był zaliczany do grona dziesięciu najlepiej zarabiających filmów, zostawiając w tyle m.in. Zmierzch tytanów czy Excalibur. Obraz miał też duży wpływ na wiele przyszłych produkcji takich jak: seria o Harry’m Potterze czy Wspaniała przygoda Billa i Teda.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?