Batwoman zyskała nową twarz wraz z angażem Javicii Leslie

Po zawirowaniach w związku z odejściem od roli Ruby Rose, wybrano już nową aktorkę. Batwoman zostanie Javicia Leslie.

Ruby Rose odeszła z serialu nagle i bez jasnego powodu. Wiele źródeł informowało, że mogło mieć to związek z ilością godzin jakie aktorka musiała spędzać na planie oraz problemami osobistymi. Stację The CW postawiło to w sytuacji, w której musieli szybko znaleźć nową odtwórczynię roli Batwoman. Teraz wiemy już, że zostanie nią Javicia Leslie. Nie będzie to jednak recast, którego jeszcze niedawno spodziewało się wielu widzów. Razem z nową aktorką, wprowadzona zostanie nowa postać, następczyni Kate Kane. Leslie wcieli się w Ryan Wilder, która ma być całkowicie odmienna od poprzedniczki. Aktorka skomentowała już swój angaż.

Jestem niesamowicie dumna z bycia pierwszą czarnoskórą aktorką, która wcieli się w rolę Batwoman w telewizji, a także jako osoba biseksualna, jestem zaszczycona dołączeniem do tego przełomowego serialu, który był pionierski dla społeczności LGBTQ+.

Fot. The CW

Zobacz również: Luther – jest szansa na kinową wersję serialu

Kolejny sezon Batwoman nie porzuci całkowicie Kate Kane. Showrunnerka Caroline Dries przyznała, że zaginięcie bohaterki będzie siłą napędową fabuły. Możemy więc spodziewać się licznych odwołań do postaci granej przez Ruby Rose. To jednak Javicia Leslie ma być superbohaterką na stałe. Twórcy zachowają także homoseksualizm protagonistki. Kolejny sezon, tak samo jak pierwszy, będzie często odwoływał się do życia społeczności LGBTQ+.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: Leon Bennett

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?