Będzie rosyjska odpowiedź na Czarnobyl od HBO. Złoczyńcami CIA!

Cały świat zachwyca się nowym serialem HBO o jednej z najbardziej wstrząsających katastrof we współczesnej historii… Cały? Nie! Jeden, jedyny kraj, zamieszkały przez nieugiętych Rosjan, wciąż stawia opór i teraz szykuje własną interpretację wydarzeń.

Media skoncentrowane wokół Kremlu ciągle bombardują Czarnobyl, określając produkcję w najlepszym razie jako jedno wielkie kłamstwo. To jednak nie jest zbyt wielką sensacją. Naprawdę ciekawe jest dopiero to, że stacja NTV stworzy własną telewizyjną interpretację. Głównym wrogiem będzie CIA, które wyśle swojego agenta, by ten dokonał sabotażu na terenie niesławnej elektrowni atomowej. Zaciekawieni?

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: Czarnobyl od HBO!

Głównym bohaterem wersji od HBO jest Jared Harris (Mad Men), którego rolą będzie Valery Legasov, naukowiec z Kremla, badający wypadek. Stellan Skarsgård (Thor) wcielił się w Borisa Shcherbinę, szefa Biura Paliw i Energii w ZSRR, a Emily Watson (Teoria Wszystkiego) w Ulanę Khomyuk, fizyka atomowego, której zadaniem było zabezpieczenie przed przyszłymi takimi katastrofami.

Źródło: The Playlist / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?