Birdwatchers: Poland – serial przyrodniczy z premierą na CDA Premium

Premiera pierwszego odcinka polskiego serialu przyrodniczego „Birdwatchers: Poland” już 1 maja, tylko w CDA Premium.

„Birdwatchers” to wyjątkowe przedsięwzięcie fimowe, za którym stoją trzy firmy producenckie ze Śląska i pasjonaci ornitologii. Składający się z pięciu odcinków serial przyrodniczy Birdwatchers: Poland” to pierwsza, kręcona w Polsce, część cyklu. Każdy kolejny ma powstawać w innym kraju.

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze filmy na CDA! Ranking filmów CDA Premium.

„Birdwatchers: Poland” to opowieść o ludziach, których pasją i życiem są ptaki – o ornitologach, strażnikach przyrody i tzw. birdwatcherach. Ale to nie tylko opowiadane przez nich historie, ale także, a może przede wszystkim wspaniałe kadry polskiej przyrody i jej skrzydlatych mieszkańców. Ekipa filmowa odwiedziła praktycznie całą Polskę, a główne ujęcia powstawały między innymi nad Narwią i Biebrzą, w Puszczy Białowieskiej, nad Bałtykiem oraz w dzikich częściach Beskidu Niskiego. Serial, do którego zdjęcia trwały blisko dwa lata, to prawdziwa uczta nie tylko dla wielbicieli ptaków, ale i polskiej przyrody.

cda birdwatchers polska serial

fot. materiały prasowe

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: Wrogi świat – dokumentalny serial National Geographic

„Nasz serial to pierwszy tego typu projekt filmowy na świecie. Do tej pory wszystkie produkcje przyrodnicze skupiały się na ptakach. Tymczasem my pokazujemy nie tylko ptaki, ale i ludzi, dla których ich podglądanie stanowi sens życia. Pozwalamy im opowiadać swoje historie oraz pokazujemy jak pracują.” – mówi Karolina Szlama, jedna z producentek serialu. „Pierwsza część powstawała w Polsce, stąd tytuł Birdwatchers: Poland. Jeżeli uda nam się zdobyć środki, to kolejny sezon powstanie w Hiszpanii.” – dodaje.

Premiera pierwszego odcinka „Birdwatchers: Poland” już 1 maja 2020, tylko na platformie CDA Premium. Pierwszy sezon składać będzie się z pięciu odcinków.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?