Black Lightning – błyskawiczny powrót superbohatera w nowym zwiastunie | SDCC 2018

Kolejnym zwiastunem zaprezentowanym podczas tegorocznego San Diego Comic-Conu jest zapowiedź drugiego sezonu serialu Black Lightning.

W udostępnionym materiale dowiemy się, jak potoczą się dalsze losy Jeffersona Pierce’a (Cressa Williamsa) alias Black Lightning oraz jego rodziny. Przedsmak tego, co nas będzie czekać w drugim sezonie pokazano podczas San Diego Comic-Conu. Z pewnością dojdzie do rozwoju historii oraz pojawienia się całkowicie nowych postaci.

Zobacz również: The Tick – materiał zza kulis 2. sezonu l SDCC 2018

Black Lightning opowiada historię Jeffersona Pierce’a (Cress Williams) zmagającego się z tajemnicą. Jest ojcem dwóch córek i dyrektorem szkoły średniej będącej schronieniem dla młodych ludzi, których sąsiedztwo cierpi z powodu wojen gangów. Dla społeczności jest więc bohaterem. Jednak dziewięć lat temu, Pierce był zgoła innym człowiekiem. Otrzymał dar umożliwiający mu kontrolowanie elektryczności i wykorzystywał to do ochrony ulic swojego rodzinnego miasta jako Black Lightning. Widząc jednak, jak wiele szkód wyrządził nie tylko otoczeniu, lecz swojej najbliższej rodzinie, postanowił porzucić dotychczasową działalność. Niestety, pomimo upływu dziesięciu lat, przeszłość daje mu o sobie znać. Gdy dochodzi do wzrostu korupcji i zwiększenia aktywności lokalnego gangu The One Hundred, postanawia na nowo obudzić w sobie superbohatera.

W obsadzie serialu pojawią się także m.in. Nafessa Williams, China Anne McClainh, Christine Adams, Damon Gupton, James Remar oraz Jill Scott

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe CW

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?