Brytania – zwiastun 2. sezonu serialu o konflikcie Rzymian i Celtów

Stacja Sky Atlantic zamieściła w sieci pierwszy zwiastun promujący drugi sezon własnego serialu pod tytułem Brytania. Jest to przepełniony narkotyczną atmosferą serial historyczny z elementami fantasy, który opowiada o starożytnej inwazji Rzymu na Wyspy Brytyjskie.

Zobacz również: Britannia – recenzja 1. sezonu

Akcja drugiego sezonu rozgrywać będzie się dwa lata później. Generał Aulus romanizuje kolejne plemiona celtyckie dzięki pomocy królowej Ameny oraz niszczy te, które próbują się mu oprzeć. Cait dalej odbywa trening pod okiem ekscentrycznego Divisa i uważana jest za osobę z proroctwa, która ma ocalić Brytanię przed Rzymianami. Spełnienie przepowiedni znajdzie się jednak w niebezpieczeństwie, gdy dwaj bracia druidzi zaczną ze sobą walczyć, co doprowadzi do rozłamu wśród celtyckich kapłanów.

Twórcą serialu jest Jez Butterworth, ceniony dramaturg teatralny oraz scenarzysta takich filmów jak SpectreNa skraju jutraPakt z diabłem. Gwiazdami produkcji są Kelly Reilly, Zoe Wanamaker, Nikolaj Lie Kaas, David Morrisey, Eleanor Worthington Cox, Mackenzie Crook, Gershwyn Eustache Jnr, Liana Cornell, Barry Ward, Stanley Weber.

Zobacz również: Tak Netflix kręci Wiedźmina w Polsce. Wideo z planu w Ogrodzieńcu

Pierwszy sezon zadebiutował na początku 2018 roku i liczył dziewięć odcinków. W Polsce epizody dostępne są na HBO GO.

Premierę drugiego sezonu zapowiedziano na jesień 2019 roku.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?