Confederate ostatecznie porzucony przez HBO

Confederate, czyli serial ukazujący alternatywną historię USA najprawdopodobniej nigdy nie powstanie. Wiąże się to z niedawno ogłoszonym przejściem scenarzystów Benioffa i Weissa do Netflixa.

O projekcie HBO przez pewien czas było głośno na całym świecie. Niestety wiadomo już, że pogrzebały go kontrowersje oraz pieniądze konkurencji. Confederate miał być alternatywną wizją historii, w której niewolnictwo w USA nigdy nie zostało zniesione. Jak się później okazało, była ona dla wielu zbyt drażliwym tematem. Okazało się, że w świecie, w którym w telewizji triumfy święcą takie antyutopie jak Opowieść Podręcznej, na fabułę o niewolnictwie nie ma miejsca. W internecie możemy nadal znaleźć liczne petycje o porzucenie projektu. Dodatkowo nie pomógł fakt, że Benioff i Weiss byli zajęci tworzeniem finalnego sezonu Gry o Tron. Projekt był w tym czasie już nie tylko PR-ową, ale i logistyczną porażką.

Fot. Evan Agostini

Zobacz również: Twórcy serialu Gra o tron podpisują umowę z Netflixem!

Wobec takiej sytuacji samo HBO właściwie przestało wspominać o serialu. Gdy pojawiła się informacja o zakontraktowaniu obu scenarzystów przez Netflixa, nie ogłoszono kontynuacji współpracy przy Confederate. Wydaje się więc, że pomysł trafił do filmowego czyśćca i prędko się z niego nie wydostanie.

Źródło: collider.com / Ilustracja wprowadzenia: HBO

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?