the old guard background Advertisement

Cowboy Bebop – prace nad serialem wstrzymane. Kontuzja głównego aktora

Jak dotąd produkcja adaptacji kultowego serialu anime od Netfliksa szła znakomicie. Teraz jednak pojawiły się komplikacje.

John Cho, aktor, który w Cowboy Bebop wcieli się w Spike’a Spiegela, główną postać produkcji, doznał kontuzji na planie w Nowej Zelandii podczas kręcenia jednej ze scen. Prace mają zostać opóźnione o jakieś 7-9 miesięcy.

Cowboy Bebop

kadr z serialu Cowboy Bebop

Zobacz również: Cowboy Bebop – wideo zza kulis z okazji rozpoczęcia pracy nad aktorskim serialem

Cowboy Bebop to serial animowany stworzony przez Hajime Yatate (pseudonim osób należących do zespołu animacji studia Sunrise) oraz wyreżyserowany przez Shin’ichirō Watanabe. Scenarzystą projektu była Keiko Nobumoto (Macross Plus), a Yōko Kanno (Vision of EscaflowneArjuna: Córka ZiemiNasza młodsza siostra) była kompozytorem muzyki do serii. Produkcja składa się z dwudziestu sześciu odcinków wyemitowanych w latach 1998-1999 przez stacje TV Tokyo i WOWOW. W Polsce można było zobaczyć ową produkcję m.in. w Hyper+ i TVP Kultura. Pojawił się także film pełnometrażowy zatytułowany Kowboj Bebop: Pukając do nieba bram (2001), a wcześniej wydano również mangę nakładem wydawnictwa Kadokawa Shoten. Ciekawostką jest fakt, że Cowboy Bebop czerpie inspiracje z westernów, filmów noir i akcji, a także z kultury arabskiej.

Akcja Cowboy Bebop rozgrywa się w odległej przyszłości, w której podróże międzyplanetarne są na porządku dziennym. Bezdroża kosmosu wydają się przypominać stary Dziki Zachód. Stąd też pojawia się potrzeba zatrudnienia łowców nagród, bowiem policja międzyplanetarna (ISSP) nie daje sobie rady. Bohaterami serii są: Jet Black – były funkcjonariusz ISSP i Spike Spiegel, który wcześniej był zabójcą na usługach syndykatu Red Dragon. Do zespołu dołącza także młoda Faye Valentine, hakerka zwąca się Ed i pies Ein. Podróżują oni po galaktyce okrętem Bebop poszukując zbiegów, za którymi wystawiono listy gończe. W miarę rozwoju fabuły poznajemy przeszłość każdej z postaci i ich plany na przyszłość.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?