Czarnobyl – CIA knuje w rosyjskiej odpowiedzi na hit HBO. Oto zwiastun

Tak jak już zapowiadano, szykuje się rosyjska wersja historii o tragedii w najbardziej znanej elektrowni atomowej na świecie.

Prorządowa telewizja NTV tworzy na białoruskim planie obraz, który bez wątpienia różnić się będzie od chwalonego niemal wszędzie serialu HBO. Czarnobyl w wykonaniu rosyjskich twórców w roli antagonisty serii będzie miał nie niekompetencję ludzką i zbrodniczy reżim, a sabotażystę CIA.

W zasadzie już teraz można zgodnie z przewidywaniami stwierdzić, że ta wersja Czarnobyla będzie znacznie bardziej kameralna, jeśli chodzi o ogólne efekty. Z drugiej strony, po trailerze można przypuszczać, że przynajmniej zobaczymy nieco akcji, związanej choćby z „wrogami narodu rosyjskiego”.

Zobacz również: Treadstone – pierwsza zapowiedź serialu ze świata Jasona Bourne’a

Jak zapowiada Aleksiej Muradow, który wyreżyseruje Czarnobyl, jego produkcja przedstawi „te prawdziwe” wydarzenia. Jak te deklaracje sprawdzą się w praktyce? Zobaczymy niebawem, choć liczba polubień pod wideo dość mocno sugeruje, jakie są dotychczasowe nastroje. Tak czy inaczej, prawdopodobnie czeka nas jeden z szerzej omawianych projektów od naszych wschodnich sąsiadów już od dłuższego czasu – niezależnie od jego końcowej jakości.

Do trzonu obsady należą Igor Petrenko, Alexander Ilyin, Nadezhda Mikhalkova, Maria Andreeva i Alexander Feklistov. W Rosji serial będzie do obejrzenia tegorocznej jesieni.

Źródło: Reddit / Ilustracja wprowadzenia: Vladimir Maschikov / TASS Archive

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Havkar pisze:

Link juz nie bangla.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?