Dune: The Sisterhood – Villeneuve jednym z twórców serialu z uniwersum Diuny!

Długo Hollywood nie korzystało z dorobku Franka Herberta, ale jak już zaczyna, to z przytupem. Wygląda bowiem na to, że nie skończy się tylko na filmach bazujących na genialnej powieści.

Legendary Television szykuje spin-off Diuny, mający powstać dla szykowanej przez WarnerMedia platformy streamingowej. Produkcja poświęcona będzie Bene Gesserit, żeńskiemu zakonowi, którego członkinie osiągają perfekcję w zdolnościach fizycznych i psychicznych, a także potrafią wpływać na cudzą podświadomość. Sam Denis Villeneuve, który stworzy co najmniej pilot serialu, przyznał, że zawsze intrygowała go kwestia tego ugrupowania.

Diuna

kadr z filmu Diuna

Zobacz również: Watchmen – Looking Glass w nowych materiałach promujących serial

Fabuła zostanie stworzona przez  Jona Spaihtsa, który jest również jednym ze scenarzystów filmowej Diuny. Denis Villeneuve z kolei będzie również jednym z producentów. Nad projektem czuwają również Brian Herbert i Kevin J. Anderson, odpowiadający za książkowe prequele, sequele i interquele związane z uniwersum. Nie wiemy jeszcze, jakiego okresu będzie dotyczyć historia, orientacyjna data premiery również nie jest znana.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Diuna

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?