Easter egg łączy seriale Cloak & Dagger i Luke Cage

Marvel Television coraz chętniej kładzie wspólne fundamenty pod produkcje realizowane dla różnych telewizji i platform streamingowych. Sytuację taką zaobserwować można dzięki easter eggowi łączącemu seriale Cloak & Dagger oraz Luke Cage.

Do tej pory telewizyjne produkcje Marvela funkcjonowały nie zauważając się wzajemnie. Powstawały dla różnych podmiotów i gdyby nie logo Marvela wyświetlane przed odcinkami, to można by nie zorientować się, że istnieją w tym samym uniwersum. W końcu, jeśli już do czegoś nawiązywały, to do filmów kinowych, a crossoverów  stacja ABC czy Netflix dokonywały wyłącznie w ramach emitowanych przez siebie seriali. Teraz obserwujemy małą zmianę w tym aspekcie, bo produkcje z małego ekranu zacieśniają więzy.

Zobacz również: Luke Cage – przedpremierowa recenzja 2. sezonu!

easter egg marvel detektyw o'reilly

fot. kolaż materiałów prasowych (Freeform/Netflix)

Cloak & Dagger, powstający dla należącego do rodziny stacji ABC kanału Freeform, nie ma problemu, by odwoływać się do seriali wyświetlanych przez konkurencję. W pierwszym epizodzie można było doszukać się luźnego nawiązania do Kingpina, a dzięki najnowszemu piątemu odcinkowi potwierdzono, że Cloak & Dagger nie tylko funkcjonuje w tym samym świecie co seriale Netfliksa, ale i właściwie w podobnym czasie.  W epizodzie Princeton Offense podczas scen z detektyw O’Reilly tyle razy padło słowo Harlem, że po prostu nie mogło przejść to bez żadnego echa. Odpowiedź odnajdujemy więc w ósmym odcinku drugiego sezonu Luke’a Cage’a.  W jego trakcie Misty Knight wymieniając dawnych kolegów wspomina właśnie o  O’Reilly, która przeniosła się do Nowego Orleanu.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: 1. sezon Cloak & Dagger

Pierwszy sezon Cloak & Dagger w Polsce dostępny jest od 8 czerwca w serwisie Showmax. Drugi sezon serialu Luke Cage pojawił się na Netfliksie 22 czerwca.

Źródło: screenrant.com / ilustracja wprowadzenia: kolaż materiałów prasowych Freeform/Netflix

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?