the old guard background Advertisement

Ekspert uważa, że jedynym godnym przeciwnikiem Netfliksa może być Disney

Platforma Netflix jest absolutnym hegemonem na rynku streamingowym, który nie tylko spopularyzował całe to przedsięwzięcie, ale w dalszym ciągu jest absolutnym liderem. Czy ktoś w ogóle może im w najbliższym czasie zagrozić?

Jeżeli zapytać potentata medialnego Barry’ego Dillera, Netflix tak naprawdę już zwyciężył i nie widać na horyzoncie nikogo, kto by się do nich mógł zbliżyć. Nie jest zresztą w tym sądzie odosobniony. Kara Swisher, współzałożycielka technologicznego portalu Recode, jeszcze w lutym stwierdziła wręcz, że ci, którzy ścigają się z Netflikse, są „naiwnymi głupcami”.  Diller przyznał jeszcze, że jedynym oponentem mającym jakiekolwiek szanse jest Disney, jednak w ostatecznym rozrachunku jest bardzo mało prawdopodobne, by im się udało. Straty, jakie poniesie Netflix w najbliższym czasie – czyli Przyjaciele na rzecz HBO Max oraz The Office, które zagarnie NBC – mają nie mieć większego znaczenia.

Netflix Disney

Fot. Netflix

Zobacz również: Falcon & Winter Soldier – scenarzysta Johna Wicka na pokładzie!

Czyżby rzeczywiście Netflix był nie do pobicia i rozstrzygnął walkę na swoją korzyść już teraz? Czy Disney z wchodzącą platformą jest jedynym potencjalnym godnym rywalem? Cóż, reszta konkurencji, która w tej chwili się zbroi, z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i zrobi, co może. Czy to coś da? Zobaczymy.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?