Advertisement

Ekspert uważa, że jedynym godnym przeciwnikiem Netfliksa może być Disney

Platforma Netflix jest absolutnym hegemonem na rynku streamingowym, który nie tylko spopularyzował całe to przedsięwzięcie, ale w dalszym ciągu jest absolutnym liderem. Czy ktoś w ogóle może im w najbliższym czasie zagrozić?

Jeżeli zapytać potentata medialnego Barry’ego Dillera, Netflix tak naprawdę już zwyciężył i nie widać na horyzoncie nikogo, kto by się do nich mógł zbliżyć. Nie jest zresztą w tym sądzie odosobniony. Kara Swisher, współzałożycielka technologicznego portalu Recode, jeszcze w lutym stwierdziła wręcz, że ci, którzy ścigają się z Netflikse, są „naiwnymi głupcami”.  Diller przyznał jeszcze, że jedynym oponentem mającym jakiekolwiek szanse jest Disney, jednak w ostatecznym rozrachunku jest bardzo mało prawdopodobne, by im się udało. Straty, jakie poniesie Netflix w najbliższym czasie – czyli Przyjaciele na rzecz HBO Max oraz The Office, które zagarnie NBC – mają nie mieć większego znaczenia.

Netflix Disney

Fot. Netflix

Zobacz również: Falcon & Winter Soldier – scenarzysta Johna Wicka na pokładzie!

Czyżby rzeczywiście Netflix był nie do pobicia i rozstrzygnął walkę na swoją korzyść już teraz? Czy Disney z wchodzącą platformą jest jedynym potencjalnym godnym rywalem? Cóż, reszta konkurencji, która w tej chwili się zbroi, z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i zrobi, co może. Czy to coś da? Zobaczymy.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?