Advertisement

Eli Roth: Historia horroru powróci z 2. sezonem na AMC

Stacja AMC ogłosiła, że powstanie 2. sezon serii dokumentalnej „Eli Roth: Historia horroru”. Będzie się on składał z sześciu odcinków poświęconych potworom, dzieciom z piekła rodem, wiedźmom, gatunkowi body horror, piekielnym domom i „Przerażającej dwunastce Eli’a”. W Stanach Zjednoczonych 1. sezon obejrzało na AMC niemal sześć milionów widzów (badania Nielsen live+7), a rozszerzone fragmenty wywiadów z serii zostały wydane jako podcast, który stał się #2 najpopularniejszym podcastem z gatunku telewizja i film.

Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować współpracę z AMC przy tworzeniu tej serii. W  1. sezonie mieliśmy okazję przeprowadzić niesamowite rozmowy
z najlepszymi twórcami gatunku, którzy rzucili zupełnie nowe światło na poruszaną tematykę – powiedział Roth. Od Quentina Tarantino po Jordana Peele’a, Stephena Kinga i Jamie Lee Curtis, wszyscy podzielili się historiami tworzenia arcydzieł strachu, które przerażają nas po dziś dzień. Ogromnie cieszy mnie to, że dzięki temu serialowi fani mogą spojrzeć na znane filmy w pogłębiony sposób. Wielu z nich wróciło do produkcji sprzed lat, odkrywając je na nowo albo oglądając je po raz pierwszy. W 2. sezonie chcemy pójść o krok dalej, zapraszając najważniejszych twórców do opowiedzenia swoich historii oraz prezentując kolejne kultowe filmy. AMC jest idealnym partnerem do współpracy przy tak ważnym projekcie tworzonym z pasji i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia zdjęć.

Fot. AMC

Serial „AMC Visionaries: Eli Roth: Historia horroru” jest produkowany przez The Content Group („30 For 30” stacji ESPN, „Breakthrough” National Geographic) i Marwar Junction Productions („Earth to Ned,” platformy Disney +, „Murder in the Thirst” telewizji BET).  Producentami wykonawczymi są Eli Roth, Kurt Sayenga, Steven Michaels, Jonathan Koch, Joseph Freed i Allison Berkley.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?