AdvertisementEmilia Clarke opowiada o traumatycznym wydarzeniu sprzed lat. Gwiazda Gry o tron otarła się o śmierć

Jak się okazuje, jedna z największych gwiazd najpopularniejszego obecnie serialu mogła zakończyć swoją karierę dużo wcześniej, i to w bardzo burzliwy sposób.

Problemy zaczęły się w 2011 roku, gdy zakończono już prace nad 1. sezonem Gry o tron. W tekście dla New Yorkera Emilia Clarke opowiedziała o tym, jak doznała nagłego osłabienia w trakcie treningu. Ta, wydawałoby się, niedyspozycja dnia okazała się wizytą w szpitalu i początkiem dalszych powikłań.

W końcu wysłano mnie na rezonans magnetyczny, skan mózgu. Diagnoza była szybka i złowieszcza: krwotok podpajęczynówkowy, typ udaru mózgu, który zagraża życiu – referuje Clarke.

Potem poinformowano ją, że niewielka część takich zabiegów przebiega pomyślnie, a nawet jeśli, to pacjent nierzadko nie dochodził do pełni zdrowia. Chcąc nie chcąc, aktorka podpisała zgodę na zabieg. Po wszystkim obudziła się z ogromną migreną i ku niesamowitej rozpaczy szybko odkryła, że jednym z ubocznych efektów leczenia była afazja, związana z zaburzeniem czynności mowy. Zanim po tygodniu zaczęło jej przechodzić, przeszła ciężkie chwile.

W najgorszych momentach chciałam, żeby mnie odłączono. Prosiłam sztab medyczny, żeby pozwolili mi umrzeć. Moja praca – całe moje marzenie o własnym życiu – koncentrowała się na języku, komunikacji. Bez tego byłam zgubiona.

Zobacz również: Gra o Tron – mamy zwiastun 8. sezonu!

Operacja nie zakończyła jednak problemów. W trakcie pracy na planie serialu często dopadały ją straszliwe bóle głowy, co – jak okazało się po badaniach w 2013 roku – było efektem drugiego tętniaka w mózgu, co wymagało kolejnej operacji. Niestety, zabieg się nie powiódł. Wskutek tego aktorka musiała przejść trzecią operację, w której doszło do trepanacji czaszki. Ostatecznie oczywiście to inwazyjne badanie przyniosło skutki i mogliśmy oglądać Daenerys Targaryen w kolejnych sezonach. Emilia Clarke dopiero teraz, tuż przed premierą finału Gry o tron, publicznie opowiedziała o swoich problemach.

Źródło: New Yorker / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Gra o tron

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?