Falcon & Winter Soldier – oto pierwsze spojrzenie na nową wersję Kapitana Ameryki. I nie jest nim Sam Wilson!

Co jakiś czas pojawiają nowe zdjęcia z planu jednego z najważniejszych seriali budujących 4. fazę Marvel Cinematic Universe. Ze wszystkich dotychczasowych chyba poniższe zestaw jest najciekawszy.

Falcon & Winter Soldier opowie m.in. o losach Sama Wilsona, który – jak pamiętamy z ostatnich scen Endgame – otrzymał od Steve’a Rogersa jego tarczę, żeby tak jak w komiksach zostać nowym Kapitanem Ameryką. Jak widać, wstępne doniesienia zdają się potwierdzać, bo skoro mamy prezentację kogoś innego w tym charakterystycznym stroju, najwyraźniej władze odsunęły – przynajmniej na pewien czas – Falcona.

Osobą na zdjęciach jest John Walker (Wyatt Russell), który w komiksach również przez krótki czas występował w tej roli. Pozostaje jeszcze pytanie, czy tarcza, którą trzyma Walker, jest prawdziwym egzemplarzem (np. zarekwirowanym przez rząd), czy będziemy mieli do czynienia z podróbką.

Zobacz również: Najlepsze thrillery 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Reżyserem Falcon & Winter Soldier został Karl Skogland, odpowiadający za Opowieść podręcznej. Fabuła serialu wciąż jest nieznana. Ma się on składać z sześciu odcinków, a premiera jest planowana na sierpień 2020. Pojawi się on wtedy na powstającej platformie Disney+. Niedawno dowiedzieliśmy się również, że powstaną adaptacje nieco mniej znanych komiksowych adaptacji: Moon Knight i She-Hulk.

Moon Knight to drugi serial na Disney+, który został zapowiedziany na D23. Bohaterem jest Marc Spector – były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Chonsu. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych przywdziewa kostium tytułowego Moon Knighta, który nie jest jedynym alter-ego Spectora. Jego moc zależy od fazy Księżyca. Postać ta często przez swoją brutalność porównywana jest do Batmana.

Jennifer Walters, znana jako She-Hulk, jest odnoszącą sukcesy prawniczką oraz kuzynką Bannera. Nie ujawniono, czy w MCU też tak będzie. W komiksach bohaterka uległa poważnemu wypadkowi, a Bruce, aby uratować jej życie, postanowił przeprowadzić transfuzję własnej krwi. Na skutek tego Jennifer zamieniła się w żeńską wersję Hulka, jednak po przemianie zachowała swoją inteligencję oraz osobowość.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Marvel Studios

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?