Geniusz: Picasso – Picasso z wizytą w Polsce. Kiedy emisja 7. odcinka?

Co ojciec kubizmu robił w Polsce? Odpowiedź na to pytanie widzowie odnajdą w siódmym odcinku Geniusza: Picasso. W epizodzie prześledzimy rozterki artysty związane z wyjazdem, sam pamiętny przelot nad Europą oraz jego pobyt na Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju. Zobaczyć będzie go można już w niedzielę 27 maja o 21:00 na kanale National Geographic. Poniżej prezentujemy zapowiedź siódmego epizodu serialu Geniusz: Picasso.

W siódmym odcinku serii Geniusz: Picasso pojawi się obszerny polski wątek z życia wielkiego artysty. Picasso  przybywa do Polski w 1948 roku, by wziąć udział w Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju. To był jego pierwszy w życiu lot samolotem. Artysta tak bardzo obawiał się katastrofy, że postanowił upoważnić swą partnerkę – Françoise Gilot – do wypłaty zgromadzonych w banku oszczędności. Kochanka malarza była w tym czasie w ciąży i bardzo przeżyła fakt, że Pablo zamiast po siedmiu dniach wrócił z Polski po trzech tygodniach. Razem z malarzem, granym przez Antonio Banderasa, udamy się też do miejsca szczególnego – obozu koncentracyjnego w Auschwitz.  Twórcy Geniusza: Picasso podjęli się także znalezienia odpowiedzi na pytanie, co skłoniło artystę, by wstąpić do partii i zaangażować się w szerzenie komunistycznej ideologii.

Zobacz również: Geniusz – bohaterką 3. sezonu będzie Mary Shelley, autorka Frankensteina

Antonio Banderas jako Pablo Picasso w serialu National Geographic Geniusz: Picasso (fot. National Geographic/Dusan Martincek)

Ponadto, w Polsce Pablo spotka się z zarzutem, że tworzy wysublimowane dzieła, które zdobią ściany bogaczy, zamiast prostych, zrozumiałych symboli. Choć wywoła to w nim wybuch furii, niebawem zastosuje się do rady i stworzy dzieło spełniające te kryteria – „Gołębia”, który stał się symbolem Światowego Kongresu Obrońców Pokoju w Paryżu.

Jak w każdym odcinku Geniusza: Picasso, działania artystyczne i polityczne artysty są pokazane na tle jego relacji z kobietami i przyjaciółmi. Poznamy tragiczną historię pierwszej miłości artysty, przyjrzymy się jego życiu rodzinnemu i dowiemy się, jak dotkliwie potrafił mścić się na tych, którzy go zdradzili.

Kanał National Geographic po sukcesie pierwszego sezonu antologii telewizyjnej Geniusz (nominacje do nagród Emmy i Złotych Globów), która poświęcona była Albertowi Einsteinowi, Picassa wybrał  na głównego bohatera drugiego sezonu. W Geniusz: Picasso odtwórcą tytułowej roli – Pabla Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Crispiniano de la Santísima Trinidad Ruiz Picassa jest Antonio Banderas. Alex Rich wciela się z kolei w rolę młodego artysty. 10-odcinkowy serial został wyprodukowany przez wytwórnię 21 Television Studios i Imagine Television. Producentami wykonawczymi są zdobywcy Nagród Akademii Filmowej, Brian Grazer i Ron Howard.

Siódmy odcinek serialu zostanie wyemitowany już w niedzielę 27 maja o 21:00 na kanale National Geographic.

Źródło: informacja prasowe / Ilustracja wprowadzenia: National Geographic/Dusan Martincek

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?