Advertisement
banner

Geoff Johns zapowiedział powstanie serialu o Stargirl | SDCC 2018

Podczas tegorocznego San Diego Comic-Conu, Geoff Johns zapowiedział powstanie trzynastoodcinkowego serialu aktorskiego opartego na przygodach Stargirl. Projekt będzie współtworzył razem z Gregiem Berlantim.

Geoff Johns będzie jednocześnie scenarzystą oraz producentem wykonawczym Stargirl. W projekt zaangażowane jest także Warner Bros. Television i Berlanti Productions. Serial ma mieć swoją premierę w 2019 roku. Dołączy do kilku projektów, które są też realizowane na podstawie historii z komiksowego uniwersum DC m.in. Titans, Young Justice: Outsiders, Harley Quinn oraz Doom Patrol. Opis fabuły serialu:

Stargirl to historia uczennicy szkoły średniej imieniem Courtney Whitmore. Staje się ona inspiracją dla grupy młodych bohaterów próbujących powstrzymać złoczyńców z przeszłości. Serial będzie próbą ukazania Stargirl oraz pierwszej ekipy superbohaterów zwanej Justice Society of America.

Courtney Whitmore została stworzona przez Geoffa Johnsa i Lee Modera. Osobowość i determinacja cechująca ową postać została oparta na charakterze siostry Johnsa, która zginęła w wypadku lotniczym w 1996 roku.

Stargirl

Źródło: DC Comics

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: DC Comics

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?